Reklama

Reklama

Jak będzie wyglądać semestr letni na uczelniach w Łodzi? Czy studenci mają szansę na stacjonarne zajęcia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak będzie wyglądać semestr letni na uczelniach w Łodzi? Czy studenci mają szansę na stacjonarne zajęcia?  - Zdjęcie główne

Wiele wskazuje na to, że wszystkie łódzkie uczelnie przez kolejny semestr będą kontynuować zajęcia w trybie zdalnym (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wszystko wskazuje na to, że studenci nie powrócą na łódzkie uczelnie w semestrze letnim. Pracę zdalną będą kontynuować studiujący na Uniwersytecie Łódzkim oraz Politechnice Łódzkiej. Wprowadzony w semestrze zimowym w roku 2020 tryb hybrydowy będzie dalej obowiązywać w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Reklama

Zdalne nauczanie na Politechnice Łódzkiej

!reklama!

Oficjalne oświadczenie w sprawie przedłużenia pracy zdalnej w semestrze letnim 2021 roku wydał już rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Krzysztof Jóźwik.

„Niestety, stan pandemii i wynikające z tego zagrożenia i ograniczenia przedłużają się i należy przyjąć, że w najbliższych miesiącach dotkną nas w zakresie podobnym do występującego w kończącym się semestrze zimowym.

W związku z tym informuję, że w semestrze letnim roku akademickiego 2020/21, do odwołania, utrzymane zostają wszystkie zasady i ograniczenia funkcjonowania uczelni obowiązujące w semestrze zimowym. Dotyczy to w szczególności procesu kształcenia, które dla wszystkich form i poziomów będzie realizowane, co do zasady, w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod oraz narzędzi kształcenia na odległość. 

Władze uczelni, w tym powołany Sztab Antykryzysowy, na bieżąco monitorują zmiany sytuacji epidemicznej, wprowadzane regulacje prawne i podejmują odpowiednie decyzje i działania dostosowujące funkcjonowanie uczelni.” – poinformował w specjalnym oświadczeniu rektor Politechniki Łódzkiej.

Rektor PŁ wyraził również nadzieję, że dzięki zastosowaniu szczepień przeciw wirusowi Covid-19 od przyszłego semestru nauka wróci do murów Politechniki Łódzkiej.

Uniwersytet Łódzki kontynuuje pracę zdalną

Podobne oświadczenie wydała rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Elżbieta Żądzińska.

„W związku ze zbliżającym się semestrem letnim oraz Państwa pytaniami o jego planowaną formę informuję, że tryb kształcenia na Uniwersytecie Łódzkim nie ulegnie zmianie. Dalej funkcjonujemy w ścisłym reżimie sanitarnym, dydaktyka będzie w znakomitej większości organizowana online, z wyjątkiem bardzo niewielkiej liczby zajęć praktycznych, których nie sposób przeprowadzić zdalnie.

 Pomimo rozpoczęcia w Polsce szczepień przeciw Covid-19 nie mamy podstaw, by zakładać, że będziemy mogli w najbliższych miesiącach wprowadzić stacjonarny lub choćby w dużo większej mierze hybrydowy tryb zajęć.”

Rektor UŁ podkreśliła, że nawet w przypadku pojawienia się możliwości powrotu do stacjonarnej nauki w trakcie semestru letniego, władze uczelni nie przewidują zmiany swojej decyzji. Podyktowane jest to sytuacją studentów mieszkających obecnie poza Łodzią, którzy w krótkim czasie musieliby zorganizować sobie mieszkanie, pracę itd.

Jak będzie wyglądać semestr letni na innych łódzkich uczelniach?

Akademia Muzyczna w Łodzi kontynuuje pracę we wdrożonym w poprzednich miesiącach trybie hybrydowym. Dostosowane do realiów uczelni rozwiązanie sprawdziło się w już w semestrze zimowym, przez co władze uczelni postawiły na dalsze działania dydaktyczne w takiej formule.

Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi wydał oświadczenie w którym studenci zostali poinformowani o zasadach obowiązujących podczas trwającej sesji egzaminacyjnej. W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa Covid-19 do  14 lutego 2021 zawieszono kształcenie i egzaminowanie studentów w siedzibie uczelni.

Również w Szkole Filmowej w Łodzi w zarządzeniu rektora uczelni określono zasady przeprowadzenia sesji egzaminacyjnej z wykorzystaniem narzędzi zdalnej komunikacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy