Reklama

Reklama

Jak pandemia rzutuje na sytuację na rynku pracy w Łódzkiem? Przybywa osób bezrobotnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak pandemia rzutuje na sytuację na rynku pracy w Łódzkiem? Przybywa osób bezrobotnych - Zdjęcie główne

Jak pandemia rzutuje na sytuację na rynku pracy w Łódzkiem? Przybywa osób bezrobotnych (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Statystyki Wojewódzkiego Urzędu pracy nie napawają optymizmem. We wrześniu trzy firmy poinformowały o zwolnieniach grupowych.

Reklama

Dwie firmy pochodzą z Łodzi, jedna z Piotrkowa – to Film Hotel, Tesco oraz Famur. Ostatnia firma zgłosiła do zwolnienia aż 198 osób, co ma związek z likwidacją piotrkowskiego oddziału. Firma nie ma wątpliwości – sytuacja rynkowa w najbliższym czasie nie ulegnie poprawie.

!reklama!

Niektórzy pracownicy dostali możliwość przeniesienia się do oddziałów w Katowicach i Nowym Sączu – taką propozycję złożono 40 osobom.

Zwalnia również Tesco. Cięcia etatów mają związek z likwidacją marketu przy ul. Widzewskiej. Będzie on działał tylko do końca października, później w tym miejscu firma Echo Development postawi tu nowe mieszkania. Zamyka się również internetowy dział zakupów firmy.

Już w kwietniu Film Hotel podał do wiadomości, że w ich szeregach szykują się cięcia. Wtedy do zwolnienia zgłoszono 32 osoby, ostatnio dołączyły do nich trzy kolejne.

Mimo zgłoszeń zwolnieni grupowych w Carrefour firma chwilowo wstrzymała swoje plany. W sierpniu spółka zgłosiła ponad 400 osób do zwolnienia lub zmiany warunków pracy. Ze względu na brak porozumienia ze związkami zawodowymi, chwilowo wstrzymano redukcję etatów.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy