Reklama

Reklama

Jak sektor IT radzi sobie w kryzysie? Czy pandemia dotknęła go tak samo jak inne branże?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak sektor IT radzi sobie w kryzysie? Czy pandemia dotknęła go tak samo jak inne branże? - Zdjęcie główne

Jak sektor IT radzi sobie w kryzysie? Czy pandemia dotknęła go tak samo jak inne branże? (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Szeroko rozumiana branża IT z kryzysem radzi sobie dobrze ze względu na umiejętność szybkiego reagowania i dostosowania się do modelu pracy zdalnej.

Reklama

Popyt na specjalistów IT wciąż wzrasta, a proponowane stawki cały czas uznawane są za jedne z najwyższych.

!reklama!

Zgodnie z raportem przygotowanym przez inhire.io, liczba ofert pracy dla kandydatów IT wzrosła o 24 proc. w stosunku do II kwartału 2020. O 10 proc. wzrosło również wynagrodzenie, co oznacza, że wróciło do stanu sprzed pandemii.

Zbadano liczby pojawiających się ogłoszeń oraz publikujących je firm – w obu przypadkach zanotowano wzrost – odpowiednio o 24 i 22 proc.

W rankingu miast zatrudniających największą liczbę pracowników przoduje Warszawa (III kwartał to 3000 ofert pracy), następnie Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk.

Co warto podkreślić – pracodawcy szukają głównie doświadczonych pracowników; znacznie mniej ofert skierowanych jest do osób początkujących w branży. Aż 46 proc. wszystkich ofert było skierowanych do osób z co najmniej średnim doświadczeniem zawodowym, jedynie 6 proc. dotyczyło osób wchodzących w rynek.

Analiza pokazała, że rekrutujące firmy często w swoich ofertach ograniczają się do wstępnych widełek płacowych. Aż 2/3 w ofercie pracy nie chce podawać dokładnej kwoty oferowanego wynagrodzenia.

Źródło: pulshr.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy