Reklama

Reklama

Jak wygląda sytuacja epidemiczna w Łódzkiem? Ile dziennych zachorowań i zgonów jest w stolicy województwa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wygląda sytuacja epidemiczna w Łódzkiem? Ile dziennych zachorowań i zgonów jest w stolicy województwa? - Zdjęcie główne

Jak wygląda sytuacja epidemiczna w Łódzkiem? Ile dziennych zachorowań i zgonów jest w stolicy województwa? (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Biorąc pod uwagę dane opublikowane 5 stycznia, w województwie łódzkim w ciągu doby  koronawirusa wykryto u 487 osób.

Reklama

Najwięcej osób wciąż choruje w samej Łodzi – dwie doby temu było to 265 przypadków.

!reklama!

Spośród 487 zdiagnozowanych przypadków zmarło 21 zakażonych osób. Z wszystkich powiatów to właśnie w Łodzi sytuacja jest najpoważniejsza. Liczba nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców wyniosła  3,91. To najwyższy wskaźnik w województwie. 

Alarmujące statystyki zakażeń ma również powiat sieradzki, gdzie zachorowały 34 osoby, a wskaźnik nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców wynosi 2,9.

5 stycznia Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane dotyczące zakażeń koronawirusem. W ciągu doby zakażenie wykryto u 7 624 osób, z czego 487 z woj. łódzkiego. Najwięcej zachorowań zostało potwierdzonych w woj. kujawsko-pomorskim - 913.

Poza tym w województwach: mazowieckim testy wykryły obecność wirusa u 824 osób, wielkopolskim - 802, śląskim - 740, warmińsko-mazurskim - 601, zachodniopomorskim - 569, pomorskim - 534, w dolnośląskim - 481, lubelskim - 447, podkarpackim - 270, małopolskim - 233, podlaskim - 189, lubuskim - 93, opolskim - 93, świętokrzyskim - 88. 

Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 1 330 543 osoby, z czego 29 502 ze skutkiem śmiertelnym.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy