Reklama

Reklama

Jaką drogą pójdzie młodzież z łódzkich domów dziecka? Szczęśliwą, jeśli wesprzesz tę zbiórkę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Fundacja “Szczęśliwej Drogi” w imieniu swoich podopiecznych, prowadzi zbiórkę na remont domu wsparcia dla usamodzielniającej się młodzieży z domów dziecka w Łodzi. “Siłownia Szczęśliwej Drogi”, bo tak ma nazywać się to miejsce, umożliwi wkraczającej w dorosłość młodzieży otrzymanie wsparcia oraz pomoc w nabyciu niezbędnych kompetencji. 

Usamodzielniająca się młodzież z domów dziecka ma przed sobą nie lada zadanie - wejść w dorosłość nie mając za sobą wsparcia ze strony rodziców. To często budzi w młodych ludziach niepokój, strach i poczucie bezradności. Fundacja “Szczęśliwej Drogi” chce im pomóc, tworząc w Łodzi “Siłownię Szczęśliwej Drogi” - dom wsparcia dla młodzieży z łódzkich domów dziecka.

- Wiele osób mówi, że zaczynały dorosłe życie bez pomocy, nikt im nie pomógł. Ta młodzież oprócz tego, że jest sama, jest obarczona olbrzymim ciężarem przeszłości - podkreśla Kamila Gibas, prezes Fundacji „Szczęśliwej Drogi”

Dom, w którym ma powstać “Siłownia”, stoi przy ulicy Wschodniej w Łodzi. Ten stary budynek o powierzchni 160 m2 i wys. 4,2 m jest wpisany do rejestru zabytków i niedawno został wyremontowany. Przez ostatnie 60 lat znajdował się tam sklep mięsny. Teraz, dzięki inicjatywie Fundacji oraz wsparciu łodzian będzie możliwe stworzenia tam azylu dla młodzieży z domów dziecka. Jak do tej pory udało się wymienić okna i drzwi, położyć nowe podłogi oraz zbudować nowe ściany działowe. Teraz czas na wyposażenie domu w meble i sprzęt AGD, a także instalację systemu ogrzewania. Kwota, która jest potrzebna do realizacji tych zadań to blisko 90 tys. złotych.

!reklama!

Młodzież, w wieku 14 – 26 lat, która przyjdzie do “Siłowni”, otrzyma kompleksowe wsparcie. Każda z młodych osób będzie pracowała z osobistym asystentem usamodzielnienia. Odpowiednio dobrane korepetycje, terapie i kursy zawodowe pomogą młodym ludziom o własnych siłach kroczyć drogą dorosłości. Szczególną opiekę otrzymają młode mamy z dziećmi, które nauczą się, jak radzić sobie z wychowaniem dziecka poza placówką opiekuńczą.

Dom ma być wsparciem dla 150 młodych ludzi z łódzkich domów dziecka. Fundacja planuje jego otwarcie w lutym 2020 roku. Więcej informacji o zbiórce oraz sposób przekazania darowizny, można uzyskać na stronie internetowej www.szczesliwejdrogi.org

Źródło: TVP3 Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy