Reklama

Reklama

Jaki jest nowy plan miasta na ratowanie Lublinka? Czy interpelacja KO i Lewicy przyniesie oczekiwany skutek?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jaki jest nowy plan miasta na ratowanie Lublinka? Czy interpelacja KO i Lewicy przyniesie oczekiwany skutek? - Zdjęcie główne

Jaki jest nowy plan miasta na ratowanie Lublinka? Czy interpelacja KO i Lewicy przyniesie oczekiwany skutek? (fot. Fb Krzysztof Piątkowski)|wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzcy posłowie Tomasz Trela i Krzysztof Piątkowski wzywają rząd do spełnienia obietnicy pomocy dla polskich lotnisk regionalnych. Apelują o wsparcie dla łódzkiego portu lotniczego. W tej sprawie została złożona interpelacja.

Reklama

Wiosną rząd obiecał przeznaczyć 142 mln złotych na ratowanie lokalnych lotnisk, które znalazły się w kryzysie powodowanym pandemią. Do tej pory żadna złotówka nie została przelana na konto któregokolwiek z lotnisk. Wiele z nich jest już na skraju bankructwa.

!reklama!

- 22 maja minister Horała złożył projekt rozporządzenia do pana premiera Morawieckiego, a premier do dzisiaj nie raczył tego rozporządzenia podpisać - przekonuje Tomasz Trela z Lewicy.

Ze strony Prawa i Sprawiedliwości padają zapewnienia, że rząd zrobił w tej sprawie wszystko, co leżało w jego gestii. Według posła PiS, Waldemara Budy wszystkie wymagane dokumenty zostały przygotowane ale by doszło do transferu środków potrzebna jest zgoda Komisji Europejskiej.

Przedstawiciele Lewicy i KO zwracają uwagę na to, że procedury zostały wszczęte zbyt późno.

- Skierowaliśmy do premiera interpelację z pytaniem czy rząd się z tego wycofuje? Dlaczego to rozporządzenie nie jest podpisane przez kilka miesięcy? – pyta Tomasz Trela, poseł Lewicy.

- Złożona została publiczna obietnica i domagamy się, żeby się z niej wywiązać.  – dodaje Krzysztof Piątkowski z Koalicji Obywatelskiej.

Ze względu na budowę lotniska w Baranowie, Lublinek niebawem znajdzie się w jeszcze trudniejszym położeniu. Władze Łodzi mają jednak plan na wykorzystanie łódzkiego portu, zastrzegają jednak, że nie będzie to proste zadanie.

- Zbudować hub, który będzie łączył Europę Środkową z Azją. Będziemy szukali partnerów w Azji – powiedział Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi.

Posłowie PiS mówią o złym zarządzaniu lotniskiem przez Hannę Zdanowską. Prezydent Łodzi mówi wprost, że inwestycja od początku wzbudzała wątpliwości, a ona musiała dokończyć budowę.  

- Dokończyłam zaczętą inwestycję. Uważam, że nic nie stałoby na przeszkodzie, żeby nasze lotnisko było traktowane na równi z innymi lotniskami w kraju. A ono jest specyficznie przez rządzących traktowane, więc proszę się nie dziwić, że odnotowuje straty – mówiła w czerwcu Hanna Zdanowska.

Kwestia azjatyckich partnerów to na razie strategia i plany. W tej chwili lotnisko potrzebuje doraźnej pomocy.

Źródło: TV TOYA, Dziennik Łódzki, Radio Łódź, Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy