Reklama

Reklama

Jakich zmian na placu Dąbrowskiego chcą łodzianie? W ankiecie kilkadziesiąt pytań

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Jakich zmian na placu Dąbrowskiego chcą łodzianie? W ankiecie kilkadziesiąt pytań  - Zdjęcie główne

Jakie zmiany zajdą na placu Dąbrowskiego w Łodzi? Wpływ na to mają sami mieszkańcy. | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nie wiadomo jeszcze, jaką metamorfozę przejdzie plac Dąbrowskiego. Mieszkańcy zdecydują o tym na drodze społecznych konsultacji oraz dzięki wypowiedzi poprzez specjalną, kilkudziesięciopunktową ankietę. W internetowym formularzu mogą zaznaczyć swoje oczekiwania co do charakteru i funkcjonalności przestrzeni wokół Teatru Wielkiego.

Reklama

O metamorfozie placu Dąbrowskiego zadecydują mieszkańcy miasta  

Jeszcze w wakacje Urząd Miasta Łodzi zadecydował o wprowadzeniu zmian w wyglądzie i funkcjonalności placu Dąbrowskiego. O rozmiarach i charakterze modyfikacji mają zdecydować łodzianie. Odbyły się już pierwsze konsultacje społeczne, w trakcie których skupiono się głównie na kwestiach związanych z zazielenieniem obszaru. 

Inną formą udziału w dyskusji może być wypowiedź poprzez ankietę na internetowej platformie Vox Populi. Formularz zawiera kilkadziesiąt pytań dotyczących oceny obecnego zagospodarowania placu oraz propozycji wprowadzenia zmian, które miałyby zmienić lub poprawić jego funkcje. 

Kilkadziesiąt pytań o plac Dąbrowskiego. Na jakie zmiany postawią Łodzianie? 

Dzięki ponad dwudziestu pytaniom zawartym w ankiecie, mieszkańcy łodzi mogli wyrazić swoją opinię dotyczącą wielu istotnych kwestii związanych z działaniem i wyglądem placu. Urzędnicy pytali o to, jakie zmiany łodzianie chcieliby zobaczyć na Placu Dąbrowskiego i co zrobić, by plac Dąbrowskiego stał się prawdziwą wizytówką Łodzi.

Osoby wypełniające ankietę muszą ocenić różne elementy zagospodarowania terenu - zieleń niską i wysoką, fontannę, małą architekturę, kamienną nawierzchnię, schody, oświetlenie, miejsca postojowe czy przystanek autobusowy. 

Pytania dotyczą także okoliczności korzystania z przestrzeni placu. Oprócz aspektów czysto użytkowych, pojawiły się zapytania związane z rekreacyjno-sportową funkcją placu. Przy dobrej pogodzie wieczorami na placu Dąbrowskiego napotkamy osoby jeżdżące na rolkach, deskorolkach i bmxach. 

Ankietowani muszą odpowiedzieć również na pytania dotyczące preferencji spędzania czasu wolnego na placu Dąbrowskiego. W możliwych odpowiedziach pojawiły się m.in. odpoczynek na miejskich leżakach, przesiadywanie na klasycznych ławkach, korzystanie z ogródków restauracyjnych, uprawianie sportu czy spacerowanie. 

Co istotne, internetowy formularz zawierał również pytania otwarte, w których można było pozwolić sobie na dłuższą, bardziej pogłębioną wypowiedź. 

Poprzez platformę Vox Populi głosy można oddawać do końca października. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy