Reklama

Reklama

Jakie łódzkie inwestycje drogowe sfinalizują się w tym roku? Jest na co czekać!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jakie łódzkie inwestycje drogowe sfinalizują się w tym roku? Jest na co czekać!  - Zdjęcie główne

Jakie łódzkie inwestycje drogowe sfinalizują się w tym roku? Jest na co czekać! (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ze względu na intensyfikacje prac remontowych zarówno drogowcy, jak i kierowcy nie mieli w ostatnich miesiącach łatwo. Wiele rozległych inwestycji jest na etapie finalizacji. Które z nich uda się zakończyć jeszcze w tym roku?

Reklama

Nawarstwienie remontów drogowych dało się we znaki mieszkańcom Łodzi.

!reklama!

Miasto było zmuszone do prowadzenia równoległych inwestycji w tak wielu miejscach, ze względu na otrzymane unijne dofinansowanie na inwestycje, które musiały zostać zrealizowane w określonym terminie. Remonty powinny zostać wykonane i rozliczone do 2023 roku. Największe ich nawarstwienie czeka miasto w 2021 roku.

Duże opóźnienia towarzyszą remontowi ulicy Sienkiewicza, który miał zakończyć się wiele miesięcy temu. Niedawno ruch w obu kierunkach został otwarty od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima. Fragment do ul. Narutowicza wciąż pozostaje w remoncie a ruch odbywa się wyłącznie w kierunku do Filharmonii.

- Przebudowa pozostałego odcinka ul. Sienkiewicza zakończy się do końca tego roku. Pojedziemy nim w obu kierunkach na początku 2021 r. - informuje Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Do końca listopada zakończą się prace przy ul. Wschodniej. Aby bez przeszkód pojechać ul. Zachodnią, Rewolucji 1905 oraz Próchnika kierowcy będą musieli zaczekać maksymalnie do początku przyszłego roku.

Małgorzata Loeffler informuje, że niebawem, bo do końca tego roku, oddane zostaną ul. Szeherezady, Miłosza, Beczkową oraz skrzyżowaniu ul. Karkonoskiej i Brzezińskiej. ZIM Do końca grudnia nastąpi także oddanie ul. Kwiatów Polskich, Jaśminowej Wydmowej, Giewont, Lipowej, a także (remontowanej wspólnie z Zarządem Dróg i Transportu) ul. Gajcego. 

Uda się sfinalizować remont na jednym z pięciu wymagających interwencji wiaduktów. Prace na pierwszej remontowanej estakadzie na ul. Dąbrowskiego są już na ukończeniu – pozostaje jedynie dokończyć wymianę schodów i poręczy. Obiekt zostanie oddany do końca roku.

Odbywający się nieopodal szpitala im. Barlickiego remont torów na skrzyżowaniu Narutowicza i Kopcińskiego powoduje znaczne utrudnienia w ruchu , na co skarżyło się wielu kierowców. Wykonawca deklaruje, że do świąt prace w tym miejscu zostaną zakończone. 

Źródło: Gazeta Wyborcza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy