Reklama

Reklama

Jakie łódzkie ulice w 2021 roku zmienią się z gruntowych w asfaltowe? Urząd Miasta Łodzi podał listę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jakie łódzkie ulice w 2021 roku zmienią się z gruntowych w asfaltowe? Urząd Miasta Łodzi podał listę - Zdjęcie główne

Urząd Miasta Łodzi oraz Zarząd Inwestycji Miejskich poinformowały na jakich łódzkich ulicach zostanie w tym roku położony asfalt. (fot. UML)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W tym roku planowana jest przebudowa kolejnych siedmiu ulic gruntowych. W ostatnich latach przebudowano około 200 „gruntówek” o łącznej długości około 90 kilometrów.

Reklama

O modernizacji części takich ulic decydują łodzianie za pośrednictwem głosowania w Budżecie Obywatelskim.

!reklama!

Modernizacje dróg gruntowych to ważne inwestycje dla lokalnych społeczności. Są to głównie osiedlowe drogi o niewielkim znaczeniu komunikacyjnym, ale znajdują w bezpośrednim sąsiedztwie korzystających z nich każdego dnia mieszkańców. Część środków na realizację tych inwestycji pochodzi z Budżetu Obywatelskiego, a część ulic realizowanych będzie w ramach programu ISPA. Dotyczy to dróg, na których wcześniej z unijnych funduszy wykonano kanalizację. Szacujemy, że łączny koszt prac utwardzenia dróg w 2021 roku wyniesie około 10 mln zł. – powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

W 2021 roku utwardzenia doczekają się ulice:

  • w Andrzejowie: Janiny Porazińskiej, Kolorowa;
  • na Sikawie: Junacka;
  • w okolicach rzeki Sokołówki: Liściasta na odcinku od przejazdu kolejowego do Mglistej;
  • na osiedlu im. Powstania 1863 roku: Józefa Zajączkowskiego;
  • w Mileszkach: Mileszki na odcinku od Bratkowej do Gerberowej i Łukaszewska od Zjazdowej do Nad Niemnem. 
Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich podkreśla, że w ubiegłym roku udało się wykonać kilkanaście kompleksowych remontów ulic gruntowych.

– W 2020 r. przebudowaliśmy ponad 15 ulic gruntowych. Były to kompleksowe inwestycje poprawiające komfort i bezpieczeństwo łodzian, obejmujące nie tylko utwardzenie nawierzchni drogi, ale również odwodnienie, często przebudowywane są sieci i instalacje podziemne oraz montowane jest oświetlenie. Koszt tych robót to 18 mln zł. Staramy się, by każdego roku na każdym osiedlu przebudować przynajmniej jedną drogę gruntową – dodał Marcin Sośnierz, kierownik Wydziału Inwestycji Infrastrukturalnych ZIM.

Jeśli wystarczy środków, to asfalt położony zostanie także na ulicy Michała Ogińskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy