Reklama

Reklama

Jeden z liderów rynku elastycznych biur w Polsce inwestuje w Łodzi. Nowe biura w Starej Drukarni [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 23 cze 2020 20:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rise.pl, jeden z liderów rynku elastycznych biur w Polsce, otwiera pierwszą lokalizację w Łodzi. Siedziba zlokalizowana w zabytkowym budynku Starej Drukarni zajmie ponad 2100 mkw. W designerskich wnętrzach znajdą się m.in. elastyczne biura dla zespołów liczących od 2 do 30 osób, 11 sal konferencyjnych, cocktail bar i strefa chillout. Otwarcie planowane jest na listopad 2020 roku. Jeszcze w tym roku do portfolio Rise.pl dołączyć mają dwa kolejne miasta.

Rise.pl to polski operator elastycznych powierzchni biurowych, zarządzający siedmioma lokalizacjami w Krakowie i Rzeszowie o łącznej powierzchni ponad 14 000 m kw., mieszczących 2200 stanowisk pracy oraz 52 sale konferencyjne.

!reklama! 

Oferuje wynajem przestrzeni charakteryzujących się m.in. płaskimi kosztami i elastycznymi warunkami najmu. Najemcami przestrzeni w Rise.pl obok młodych polskich startupów są m.in. PepsiCo, Savills oraz globalni liderzy branż technologii, doradztwa biznesowego i oprogramowania dla biznesu.

Ciekawe biura Flex w Łodzi

Biuro w Łodzi będzie pierwszą lokalizacją firmy poza południową Polską. W transakcji najmu doradzała firma Savills. Jak zauważa Piotr Augustyn, prezes spółki Rise.pl, wybór miasta na miejsce kolejnej inwestycji stanowi efekt przemyślanych analiz polskiego rynku.

- Łódź imponuje dużą dynamiką rozwoju i zdolnością przyciągania biznesu, a także kreatywnością i dużą wrażliwością na design. To miasto, które w odróżnieniu do np. Krakowa czy Warszawy wciąż dysponuje ogromnym potencjałem pod kątem dynamiki wzrostu. Jednocześnie mimo to w Łodzi brakuje wysokiej jakości przestrzeni w modelu flex. W ostatnich latach w mieście pojawiły się biura coworkingowe i duże tradycyjne inwestycje biurowe. Nowe okoliczności sprawiają jednak, że mocniej dostrzegalne są potrzeby firm związane z dostępem do biur łączących zalety stałej siedziby i coworkingu - komentuje Piotr Augustyn, prezes spółki Rise.pl.

Biura w modelu flex charakteryzują się m.in. płaskimi kosztami i elastycznymi warunkami najmu, w których odnajdą się zarówno duże firmy, jak i kilkuosobowe zespoły. Model pozwala szybko reagować na zmniejszanie się lub zwiększanie zapotrzebowania firmy na powierzchnię biurową np. w związku ze skalą zatrudnienia czy organizacją pracy, a także konkretne potrzeby najemców w zakresie aranżacji wystroju, wyposażenia wnętrz czy prędkości sieci LAN.

2100 m kw. przestrzeni pracy i designu

Pierwsze łódzkie biuro Rise.pl zlokalizowane w Starej Drukarni planuje oficjalne otwarcie już w listopadzie 2020 roku. Firma udostępni najemcom powierzchnię 2100 m kw. zlokalizowanych na 3 piętrach. Znajdą się na niej m.in. biura dostosowane do zespołów liczących od 2 do 30 osób, 11 sal konferencyjnych, dedykowana recepcja biura, cocktail bar, kawiarnia i strefa chillout w części wspólnej. Biuro zaprojektowane zostało w sposób sprzyjający bezpieczeństwu najemców, a jednocześnie nawiązywaniu kontaktów między nimi.

Nawiązania łódzkiego biura do fabrycznej historii miasta zapewnią niedawno odrestaurowane, postindustrialne przestrzenie Starej Drukarni, zlokalizowanej przy ul. Gdańskiej 130. Budynek został wybudowany blisko 100 lat temu w okresie międzywojennym. W przeszłości funkcjonowały w nim m.in. tkalnia oraz drukarnia wojskowa. Po generalnym remoncie nieruchomość zachowała oryginalne industrialne wnętrza, konstrukcje z czerwonej cegły i żeliwne słupy. Bezpośrednio w nowym biurze Rise.pl obok historycznych elementów  mają znaleźć się m.in. designerskie meble, dekoracyjne ściany z miedzi, drewniane neony oraz inne detale wykonywane na zamówienie specjalnie z myślą o łódzkiej lokalizacji.

- Jesteśmy dumni z faktu, że spółka Rise.pl wybrała Łódź oraz biurowiec Stara Drukarnia jako pierwszą lokalizację w Polsce Centralnej. Cieszymy się, że firma Rise.pl doceniła atuty Starej Drukarni jakimi są: unikalny charakter budynku, świetna lokalizacja oraz mariaż biznesu ze sztuką. Wierzymy, że postindustrialne wnętrza Starej Drukarni pozwolą stworzyć kreatywne miejsce do pracy dla przyszłych najemców Rise.pl. Jesteśmy przekonani, że Gdańska 130 będzie dla Rise.pl dobrym adresem - komentuje Marta Zgłobicka, prezes spółki Drukarnia Center.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.