Reklama

Jeden z samorządowych szpitali w Łódzkiem będzie przyjmował tylko chorych na COVID-19

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jeden z samorządowych szpitali w Łódzkiem będzie przyjmował tylko chorych na COVID-19 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zmiany będą obowiązywały od 30 października do odwołania.

W kutnowskim szpitalu od końca miesiąca do odwołania będą realizowane świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem COVID-19. Pojawi się 241 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. W tej liczbie znajdzie się 6 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. To decyzja wojewody łódzkiego, Tobiasza Bocheńskiego.

!reklama!

Pozostali pacjenci będą odsyłani do szpitali w powiatach ościennych. Pacjenci z powiatu kutnowskiego zmagający się z innymi chorobami znajdą pomoc w szpitalach w Łowiczu i Łęczycy. Inni pacjenci obecnie przebywający w szpitalu - jeśli ich stan zdrowia na to pozwala – będą wypisywani do domów. Od dziś wstrzymane są przyjęcia nowych pacjentów.

- Prezydent Miasta Kutna z dużym zaniepokojeniem przyjął informację o przekształceniu kutnowskiego szpitala w placówkę zakaźną od 30 października br. do odwołania – podaje Biuro Prasowe UM Kutno. Zbigniew Burzyński mając na uwadze zabezpieczenie udzielenia pomocy mieszkańcom Kutna i powiatu kutnowskiego w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia wystąpił do Starosty Kutnowskiego z zapytaniem o dalsze funkcjonowanie placówki.

Źródło: kutno.net.pl, Radio Łódź, TVP Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy