Reklama

Reklama

Jeśli interesuje Cię kariera aktorska koniecznie weź udział w tych warsztatach!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jeśli interesuje Cię kariera aktorska koniecznie weź udział w tych warsztatach! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 27 lipca w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbędą się warsztaty familijne zatytułowane „Ranyjulek!”.

Reklama

Wydarzenie ma miejsce w ramach nadchodzących Urodzin Łodzi. Przedstawiciele Teatru są świadomi tego, że mieszkańcy lubią świętować ten czas razem, dlatego postanowili zaangażować się w obchody. Inspiracją do stworzenia zadań aktorskich jest twórczość Juliana Tuwima. Podstawowymi pytaniami, na które warsztaty w Teatrze Muzycznym odpowiedzą, to: jak walczyć z tremą podczas wystąpień publicznych i jak pracować nad dykcją, czy bycie aktorem jest trudne? Ci, którzy zdecydują się na udział w warsztatach dowiedzą się także czym zajmuje się charakteryzator oraz scenograf.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach opartych na utworach Juliana Tuwima, których łódzkie korzenie idealnie wpisują się w klimat obchodów Urodzin Łodzi. Organizatorzy przewidzieli trzy grupy warsztatowe, ich podział wiekowy oraz godzinowy wygląda następująco: 11-13 lat godz. 12, 14-17 lat godz. 14, a także specjalny czas dla najmłodszych 7-8 lat i ich opiekunów o godzinie 10. Uczestnicy w ramach wszystkich grup zapoznają się z przydatnymi w walce z tremą technikami relaksacyjnymi, ćwiczeniami pomagającymi w poprawie dykcji. Przygotowano także zadania mające na celu sprawdzić i polepszyć umiejętność improwizacji oraz łatwe ćwiczenia aktorskie uczące oddawania emocji za pomocą gestów i mimiki. Uczestnicy wcielą się w znane postaci z utworów Juliana Tuwima, takie jak: Słoń Trąbalski, Dyzio Marzyciel oraz Zosia Samosia, aby stworzyć etiudy teatralne zainspirowane twórczością pisarza. Udział w tym zadaniu pozwoli rozwinąć umiejętności na wielu polach, ponieważ uczestnicy staną się nie tylko aktorami, ale również charakteryzatorami i scenografami.

Warsztaty poprowadzi Maria Gudejko, czyli aktorka, koordynatorka oraz instruktorka zajęć zarówno dla grupy teatralnej „Ale Kanał!”, jak i dla dzieci oraz młodzieży. Jest również tegoroczną stypendystką w dziedzinie animacji i edukacji kulturalnej przyznawanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują internetowe zapisy na stronie teatru.


Źródło: Teatr Muzyczny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy