!reklama!
Greenfield to nowoczesny projekt. Zakłada automatyzację wielu procesów, w ramach których ludzie pracować będą wspólnie z robotami.
W rzgowskim centrum TME pojawią się m.in. automatyczne sortery, roboty wydające produkty czy maszyny pakujące, co pozwoli zautomatyzować procesy magazynowe aż w 60%.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom obejmującym m.in. system klimatyzacji, warunki panujące w magazynie porównywalne będą do standardów biurowych. Do dyspozycji pracowników będzie kantyna, strefa relaksu, a także pole do paintballa.
Firma TME to międzynarodowy dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, automatyki przemysłowej i wyposażenia warsztatowego. Należy do światowej czołówki w swojej branży, w ofercie posiada ponad 250 000 produktów, które wysyła do firm i klientów indywidualnych z blisko 150 krajów na całym globie. TME posiada 10 spółek zależnych zlokalizowanych m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii czy w Chinach. W swoich planach ma dalszą ekspansję obejmującą rejon Bliskiego Wschodu, Australię oraz Stany Zjednoczone.
- To wymagające, ale bardzo obiecujące rynki, na których od lat działamy, ale na których chcemy zintensyfikować naszą obecność. Stale też rośnie skala naszej działalności w Europie i Azji. Projekt Greenfield pozwala nam na kolejny krok w rozwoju. W pierwszym etapie inwestycji zbudujemy halę magazynową, która razem z częścią biurową i techniczną obiektu będzie miała ponad 21 000 metrów kwadratowych. Budowa w Rzgowie pod Łodzią potrwa do 2020 roku, natomiast centrum logistyczne zacznie działać w 2021 r. Na tym etapie planujemy zatrudnienie na poziomie ok. 500 osób - mówi Andrzej Kuczyński, TME.
Obecnie TME posiada centrum logistyczne o powierzchni blisko 19 000 metrów kwadratowych przy ul. Ustronnej w Łodzi. Wykorzystywane w nim są nowoczesne rozwiązania, m.in. układnice paletowe oraz typu mini-load o wysokości 23 metrów. Każdego dnia w świat wyrusza z niego ponad 5 000 paczek. Nowe centrum dystrybucyjne pozwoli podwoić tę liczbę.
Projekt Greenfield w liczbach
I etap:
- Powierzchnia hali magazynowej: ponad 18 000 mkw.
- Powierzchnia budynku administracyjno-socjalnego: 2 500 mkw.
- Powierzchnia budynku technicznego: 1 000 mkw.
- Powierzchnia działki: 15 ha.
- Docelowa liczba pracowników: do 500 osób
- Zakończenie budowy: maj 2020
- Wstępne uruchomienie produkcyjne: 2020/2021
- Wartość inwestycji: 150 000 000 zł
- Powierzchnia zabudowy: do 54.000 mkw.
- Zatrudnienie: 1 000 - 2 000 osób, w zależności od działania technologii
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.