Reklama

Reklama

Jesteśmy Waszym portalem!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jesteśmy Waszym portalem! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jesteśmy Waszym portalem :: Garść informacji o konstrukcji naszego portalu, założeniach, misji, a przy okazji o tym, jak to jest z tym wyszukiwaniem...

Reklama

Informacje Łódź czyli jak nas znaleźć

Informacje z Łodzi i regionu

Wiadomości Łódź, albo szerzej – informacje z łodzi i regionu łódzkiego, to podstawowe zadanie dla portal Tu Łódź, który powstał właśnie po to, aby dostarczać nomen omen - bieżących informacji z Łodzi  i regionu i to nie tylko tym, którzy mieszkają na stałe w naszym mieście, ale wszystkim, którzy przebywają w Łodzi z różnych powodów lub planują swój przyjazd na weekend, albo na dłużej.

Aktualności z Łodzi i regionu, portal łódzki, czy też...

No, właśnie! Informacje z Łodzi,  wiadomości Łódź,  czy "wiadomosci lodz" to frazy, albo inaczej – zapytanie, czy tzw słowa kluczowe (ang. "keywords"), które najczęściej (także bez polskich znaków) wpisują w wyszukiwarce internetowej osoby poszukujące aktualnych informacji o Łodzi, aktualności z Łodzi czy aglomeracji łódzkiej, a czasem też i całego regionu. Wprawdzie liczba zapytań nie jest może powalająca, bo takich użytkowników jest w sumie około 12 tyś miesięcznie, ale jeżeli dodać do tego potencjalnych turystów, czy mieszkańców wpisujących hasła takie jak: "wiadomosci łodzkie", "Łódź wiadomości", "wiadomości łódź z ostatniej chwili", "wydarzenia łódź dzisiaj", portal łódź, czy właśnie "informacje z Łodzi", albo też "aktualności  Łódź", to łącznie będzie już tych zapytań niemal dwukrotnie więcej. Taka ciekawostka, która pokazuje przy okazji ile osób, rzeczywiście aktywnie, poszukuje wiedzy, a może bardziej - aktualności na temat Łodzi i okolic. Warto tu przy okazji dodać, że jest jeszcze co najmniej kilkanaście, a z tak zwanym „długim ogonem”, to z pewnością kilkadziesiąt, a z hasłami w formie pytań, nawet kilkaset innych połączeń słów, które mogą doprowadzić również do stron naszego portalu (informacje o Łodzi, info Łódź, wiadomości łódzkie, portal łódzki itp.), a wszystkie służą oczywiście podobnemu celowi – by uzyskać aktualne, najlepiej bieżące, informacje związane z miastem oraz aglomeracją łódzką, albo szerzej - wiadomości z regionu łódzkiego. Czasem użytkownicy są zainteresowani regionem bardziej niż samą Łodzią, ale wówczas z reguły wpisują nazwy konkretnych miejscowości, o ile oczywiście nie chodzi o jakieś wydarzenie bardziej globalne, to znaczy dotyczące akurat całego województwa łódzkiego czy regionu właśnie.

Co to jest długi ogon?

Czytelnikom należy się przy okazji wyjaśnienie, o co chodzi z tym „długim ogonem”. To sformułowanie, którego użyłem, występuje dosć często w branży SEO (Search Engine Optimization), a więc dziedzinie zajmującej się pozycjonowaniem (tzn. zwiększaniem widoczności) stron internetowych. Aby w miarę krótko, lecz w przystępny sposób, wyjaśnić o co chodzi, posłużę się jeszcze jedną ciekawostką. Okazuje się, choć może to dziwić, ale blisko 15% haseł wpisywanych każdego dnia przez użytkowników w wyszukiwarkę Google jest całkowicie unikalnych! Oznacza to, że po prostu NIKT wcześniej nie wpisał dokładnie takiego hasła. Ktoś wzruszy pewnie ramionami i pomyśli, no i co z tego? Trzeba jednak zwrócić uwagę, że to bardzo cenna wiadomość dla wszystkich, którym zależy na podnoszeniu widoczności własnej strony w sieci, a już na pewno jest to cenna wskazówka choćby dla właścicieli sklepów internetowych. Czemu tak jest? Na liczbę użytkowników odwiedzających jakieś miejsce w licznych serwisach internetowych, dajmy na to nasz sklep internetowy, składają się osoby klikające w reklamy AdWords, te które wchodzą na stronę sklepu bezpośrednio (ponieważ znają już adres), użytkownicy mediów społecznościowych z przesłanych im w formie graficznej czy tekstowej linków do strony, albo z tzw „referali” (poleceń) oraz ci, którzy akurat aktywnie poszukują konkretnego produktu, usługi lub informacji. Na przykład informacji o nieruchomościach w Łodzi. I ta ostatnia grupa szuka czegoś wpisując konkretne hasło w wyszukiwarkę.

Długi ogon na przykładzie butów męskich
Wyobraźmy sobie teraz kogoś, kto szuka butów męskich. Prawdopodobnie wpisze taką właśnie frazę, ale ilość otrzymanych wyników będzie zatrważająca (około 59 mln stron). Czyli wpisując hasła staramy się jak najbardziej zawęzić liczbę wyników, aby uzyskać jakieś sensowne, użyteczne odpowiedzi.  Jeśli szukamy butów męskich w Łodzi, to pewnie wpiszemy „buty męskie łódź”, ale to nie pomaga specjalnie, bo nadal mamy 18,2 mln wyników. Może nie każdy mężczyzna wie dokładnie wie o jakie buty mu chodzi (chyba, że skorzysta z podpowiedzi kobiet ;). Ale przyjmijmy, że będą to buty do ślubu. Można wpisać frazę „buty męskie czarne łódź”, ale to wciąż ponad 6,5 mln wyników. Zatem fraza powinna chyba być jeszcze bardziej dokładna. Spróbujmy : „buty męskie czarne do ślubu łódź”. Uff! Teraz już "tylko" 332.000 stron. Poradzisz sobie? No, nie bardzo. To może: „buty męskie czarne do ślubu lakierki  łódź”. Brawo! Teraz to już zaledwie 32 tysiące wyników. Wyeliminowaliśmy kolejne 300 tyś bezużytecznych adresów. Zauważ, że pominięcie słowa „męskie” spowoduje, że liczba wyników spadła do 15 tysięcy, czy coś się stało? Nie zawsze dłuższa fraza będzie skuteczniejsza w ograniczeniu wyników. W tym przypadku po prostu prawdopodobnie słowo "lakierki" już jest wystarczającym ograniczeniem i słowo "męskie" nie jest potrzebne, a zwiększa liczbę wyników, bo większość właścicieli sklepów z butami dzieląc asortyment na kategorie dodało to słowo automatycznie w opisach produktów.  Ale ponieważ szukamy konsekwentnie, to zaryzykujmy jeszcze taką frazę: „buty czarne lakierki do ślubu 6 dziurek łódź”. Udało się! Tylko 10 stron? Czy to możliwe? Biorąc pod uwagę fakt, że zaczęliśmy od 59 mln, to sukces niebywały. Oczywiście, z damskimi jest znacznie większy problem i aż tak dokładnie chyba by się nie udało zmniejszyć liczby sklepów. A tak, już całkiem na serio, przecież  nie przeglądamy wszystkich wyświetlonych nam przez Google propozycji, a jedynie te na pierwszych dwóch, czasem być może (cierpliwi i zdeterminowani) zobaczą je nawet na trzech stronach plus dodatkowo klikną w kilka reklam, które najbardziej rzucają się w oczy i są zwykle na górze oraz po prawej, tuż obok reszty wyników, a w bardziej "obleganych" frazach, także na dole strony. Zatem ograniczenie wyników aż do kilkunastu nie jest w praktyce potrzebne. Fakt, że nikt nie będzie też skakał po serwisach internetowych szukając na chybił trafił.

Powróćmy jednak do naszego „długiego ogona” (ang. long tail). Rozumiecie już o co chodzi? Frazy z tzw długiego ogona, to właśnie te hasła, które zawierają szereg wyrazów. W naszym ostatnim przykładzie było ich aż 8! Z punktu widzenia sprzedawcy, nie ma jednak znaczenia, czy potencjalni klienci wejdą do jego sklepu w internecie wpisując hasło „buty męskie”, czy „buty czarne lakierki do ślubu 6 dziurek łódź ”, pod warunkiem, że będzie to taka sama lub zbliżona liczba klientów. W rzeczywistości, jeśli masz określony produkt, którego klient szuka, to nawet lepiej, by wpisał on dokładnie czym jest zainteresowany, bo wówczas przeważnie trafi (o ile strona jest poprawnie skonstruowana), idealnie do wybranej kategorii, albo nawet do konkretnego produktu. Zwiększa to znacznie szansę na sprzedaż, a do tego jeszcze pozycjonowanie fraz z długiego ogona jest tańsze, jako że konkurencja znacznie mniejsza. Dlatego też popularny w branży SEO - long tail ma swoich gorących zwolenników. Nie znamy wszak wszystkich preferencji użytkownika i nie da się ich bardzo dokładnie przewidzieć, a czasem nawet można się mocno zdziwić, co też ludzie wpisują i w jaki sposób w ogóle znaleźli nasz sklep. Ma tu pewne znaczenie również reklama, ale warto stosować long tail choćby dlatego, by reklama nie była nam w szerszym zakresie potrzebna :)

No, tak... miało być krótko, ale znów się nie udało. Mam jednak nadzieję, że to wyjaśnienie będzie pomocne, ponieważ pokazuje nieco „kuchni” jeśli chodzi o wyszukiwanie haseł i pozycjonowanie stron produktów, więc przyda się przedsiębiorcom i zainteresowanym jak to działa. Jeszcze konkretny przykład, ale już z dotyczący kultury:

Aktualności kulturalne w Łodzi jesień 2019
To z kolei propozycja hasła z długiego ogona, które moglibyśmy zastosować poszukując łódzkich imprez, czy koncertów, spektakli, eventów w Łodzi itd. Może nam to jednak nie rozwiązać problemu (ponad 2 mln wyników), jeśli chcemy przybliżyć się do sukcesu, jakim mógłby być powiedzmy przyjazd do Łodzi na widowisko muzyczne w październiku, ale na imprezę nie biletowaną, bo załóżmy, że nie chcemy inwestować w bilety. Wpiszmy więc: „widowiska muzyczne łódź październik 2019 wstęp wolny” i uzyskamy już tylko nieco ponad 32.000 wyników, przy czym już na pierwszych 2 stronach prawdopodobnie znajdziemy to, czego szukamy.

Portal informacji łódzkich i regionalnych
ŁDK

Tworząc portal internetowy nie jest oczywiście możliwe, by skonstruować go w sposób idealny, czyli taki, który umożliwia wszystkim odnalezienie aktualnych informacji z każdej branży w sposób równie szybki i prosty. To dość trudne choćby z tego powodu, że aktualności z danego dnia, wiadomości kulturalne, czy sportowe, albo nawet newsy związane z łódzkim biznesem i pracą w Łodzi, ewentualnie z łódzką edukacją, zdrowiem łodzian, a przy tym z szeregiem dodatkowych, a również aktualnych zagadnień, jak ostatnie wybory 2019 w Łodzi, nie mogą pojawić się w tym samym momencie,  w tym samym miejscu. Jeśli jeszcze ekran komputera przy wysokiej rozdzielczości pomieści wiele informacji na temat (pewnym kosztem czytelności), to jednak już użytkownicy smartfonów będą cierpieć, by odnaleźć coś w takim gąszczu, pomijając fakt, że o jakiejkolwiek przejrzystości trudno tu w ogóle wspominać. Stąd, o ile aktualne informacje z Łodzi, są celem samym w sobie, (co nie zawsze jest tak oczywiste w serwisach), to już zastosowane środki, by takie aktualności z Łodzi przedstawić muszą być inne.

Dlatego każdą z kategorii informacji na tematy, które poruszamy w naszym portalu wsparliśmy podkategoriami i tak np w dziale Wiadomości znajdziemy informacje z miasta oraz newsy dotyczące transportu, czy polityki, ale też informacje regionalne i wiadomości kryminalne. Dział Publicystyki, który chcemy rozbudowywać mogłby nawet z powodzeniem stanowić odrębną kategorię, jako że publicystyka jest szeroką platformą, nie koniecznie związaną wprost z samym regionem czy miastem, chociaż oczywiście, staramy się, by artykuły, a zwłaszcza felietony tam umieszczane odnosiły się w jakiś sposób do Łodzi.

Biznes łódzki i nie tylko...

Faktu, że biznes jest ważny nie trzeba nawet szczególnie tłumaczyć. Bo to łódzki biznes przecież tworzy tutaj miejsca pracy, dzięki czemu ludzie znajdują zatrudnienie, a należy wspomnieć, że bezrobocie w Łodzi wynosi już poniżej 5%. Jednak biznes to pojęcie szersze i Praca jest tylko jedną z jego podkategorii. Mamy liczne inwestycje w Łodzi, więc to kategoria powiązana a biznesem w sposób nierozerwalny, jako że nawet jeśli inwestycje prowadzi Miasto, to niewątpliwie są one elementem działań biznesowych. Podobnie też i Praca, nawet jeśli byłaby to praca w urzędzie, to jednak z punktu widzenia pracownika, będzie to również sposób zarabiania pieniędzy, zatem mieści się w pojęciu „biznes”, chociaż w wielu serwisach te kwestie są całkiem rozdzielone. Trudno też byłoby pisać o biznesie bez działu Technologia, bo większość innowacji i nowinek technicznych, ma związek z nowymi konstrukcjami, badaniami, czy wynalazkami, albo technologiami właśnie.

Jednak strony naszego portalu, to w przypadku biznesu nie tylko sam tekst. Prezentujemy również relacje, ale te można czasem znaleźć także w innych serwisach. Dlatego w przypadku Kategorii Biznes zdecydowaliśmy się na program cykliczny Biznes Cafe, który trafia w gusta wielu użytkowników i spełnia przy tym swoją rolę edukacyjno-informacyjną.

Łódź aktualności i informacji ze świata finansów

 Finanse, to podkategoria w biznesie z całą pewnością kluczowa i nie tylko dlatego, że chodzi o powiększanie zysku, lecz także ze względu na szereg informacji ze świata finansów, które dla mieszkańców Łodzi mogą być ważne i przydatne. To też często wiadomości o zmianach w przepisach podatkowych, czy szerzej rozumianym prawie, które dotykać mogą tak pracowników, jak i firm, a zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw. W zasadzie należałoby napisać po prostu przedsiębiorców, jako że na końcu zawsze znajduje się żywy człowiek. Dlatego też podkategoria Finanse obok pozostałych jest często aktualizowana.

Łódź  – Nieruchomości czyli Mieszkanie w Łodzi

Faktycznie w naszym portalu jest tak, że podkategoria Nieruchomości znalazła się tuż obok Inwestycji, ponieważ bez inwestycji miasto nie może się rozwijać. Duża część inwestowanych środków dotyczy właśnie nieruchomości, czy to w postaci budowy nowych obiektów, czy renowacji lub rozbudowy już istniejących. Do tego Łódź jest przecież nawet historycznie, znakomitym miejscem dla rozwoju tej gałęzi biznesu, jaką są nieruchomości. Warto tutaj zauważyć, że na łódzkim i regionalnym rynku jest obecnych co najmniej 130 firm związanych z nieruchomościami, a będą powstawały kolejne. Hasło: "Mieszkanie w Łodzi" ma zatem swoje głębokie uzasadnienie i staramy się przybliżać naszym użytkownikom ofertę, która mają developerzy.

Networking czyli sieć kontaktów

W menu portalu Tu łódź znalazła się również kategoria Networking. Czemu? Ponieważ sieć kontaktów to esencja niemal każdego biznesu. Każdy, kto prowadził kiedykolwiek działalność gospodarczą, albo choćby nawet tylko próbował coś sprzedawać, zwłaszcza w tzw „realu”, a nie przez internet, na pewno wie z czym taka sprzedaż jest związana. Oczywiście, jeśli ktoś oferuje usługę lub towar, który sprzedaje, dla którego reklama jest prawie całkiem zbędna, a wszystko „schodzi na pniu”, z pewnością jest szczęściarzem. W praktyce jednak bardzo trudno spotkać taką firmę. Dlatego też nawiązywanie kontaktów biznesowych w komfortowej, przyjaznej formie, gdzie można zjeść wspólny posiłek z grupą osób, które mają podobny cel, a dzięki temu przy okazji możemy je poznać nieco lepiej, prowadząc niezobowiązujące, luźne rozmowy, sprzyja nawiązywaniu głębszych relacji. Dzisiejszy świat, a w nim też cały biznes, jest oparty właśnie na relacjach, zatem Networking jako podkategoria ma nie przypadkowo swoje miejsce w dziale Biznes.

Informacje sportowe z Łodzi i regionu
Widzew Łódź

Tuż obok kategorii Biznes mamy dość obszerny dział sportowy, bo przecież informacji związanych ze sportem nie brakuje, a to jedna z chętniej odwiedzanych kategorii naszego portalu. A jeśli sport, to w Łodzi zwłaszcza piłka nożna. ŁKS prezentuje swoje możliwości już w ekstraklasie, a mamy też nadzieję, że wkrótce, czyli za dwa sezony obejrzymy łódzkie derby na tym poziomie rozgrywek. Relacje z meczów Widzewa i ŁKS-u, to już nasz chleb powszedni, gdyż staramy się przekazywać sprawozdania z meczów live i choć nie mamy praw do transmisji oraz super technologii, to w trybie tekstowym możemy prowadzić relacje na bieżąco, a pozytywem jest również to, że nie zakłóca ich reklama, co w wielu serwisach internetowych jest zmorą.  Okazuje się przy tym, że taka forma cieszy się zainteresowaniem kibiców, bo nie zawsze mogą oglądać transmisję, a już na pewno nie w trakcie jakiegoś spotkania biznesowego czy nudnej narady w pracy.  Zerknąć na ekran smartfona i przeczytać jedno zdanie, co pół minuty, jest znacznie łatwiej, prawda?

Coraz więcej  kibiców mają też relacje live z meczów pań, gdzie bryluje TME Grot SMS. Zatem, w zależności od preferencji, wybierzesz sobie mecz i porę odpowiednią dla siebie. Mamy również kilka stałych programów Bartka Jankowskiego, który z powodzeniem zaprasza swoich gości, by pod hasztagiem #TuŁódźTuFutbol porozmawiać o piłce z ekspertami.

Jednak dział Sport to nie tylko futbol, bo mamy w Łodzi także siatkówkę żeńską, a w regionie też męską, na najwyższym poziomie,  więc jest o czym pisać. Informacje sportowe, które dotyczą siatkówki oraz koszykówki, są również chętnie czytane. Żużel i hokej mają swoich sympatyków od dawna, a często nawet wiernych fanów, którzy bywają na meczach regularnie i wyjeżdżają często z drużyną, by oglądać ich występy na wyjeździe. Kiedy nie mogą, to z pomocą przychodzi portal Tu Łódź w relacjach live.

Umieszczamy też informacje o biegach w regionie
Podkategoria Bieganie - dotyczy chyba najpopularniejszego sportu i rekreacji na poziomie nie tylko amatorskim, ale też wyczynowym. W piłkę lubią grać niektórzy, oglądają ją niemal wszyscy, ale bieganie, to już zupełnie inna historia. Nie potrzeba przecież przesadnie drogiego sprzętu i nie jesteśmy też uzależnieni od tego, czy na treningu zbierze się drużyna. Można biegać zarówno w grupie, jak indywidualnie, z czego korzysta chyba najwięcej ludzi na świecie.

Relacje z innych wydarzeń sportowych
Trudno byłoby w portalu umieścić wszystkie te dyscypliny, które mogą zainteresować kibiców, utworzyliśmy więc podkategorię Inne, gdzie piszemy m.in. o tenisie, strzelectwie sportowym, czy piłce ręcznej oraz wielu innych dyscyplinach, w których odnoszą sukcesy zawodnicy z Łodzi i regionu łódzkiego. Może to nie jest rozwiązanie idealne, ale wielu czytelników przysyłało nam pozytywne opinie i to nie jest żadna reklama, ale fakt.

Informacje kulturalne i wydarzenia w Łodzi

Być może informacje o wydarzeniach ze świata kultury, byłoby lepszym tytułem. Tak, czy inaczej,  nasze miasto z pewnością jest tym miejscem na mapie Polski, w którym tego rodzaju wydarzeń jest faktycznie dość dużo. Bywają nawet weekendy, kiedy nakłada się tak wiele imprez kulturalnych, że trudno nam dotrzeć do każdego miejsca, gdzie dzieje się coś interesującego. Staramy się przekazywać  jak najwięcej ważnych informacji na temat wydarzeń kulturalnych, w miarę możliwości nawet ze sporym wyprzedzeniem, tak aby sami łodzianie mogli zadecydować, co zechcą zobaczyć i by zdążyli nabyć bilety. Prawdą jest również to, że wiele koncertów, wystaw i innych wydarzeń można obejrzeć całkowicie bezpłatnie.

Rozrywka  jest kategorią chyba najszerszą, gdyż obejmuje nie tylko imprezy stricte kulturalne, ale też wiele innych, jak na przykład wystawy roślin, zwierząt, a nawet degustacje potraw. Czasem mogą to być różnego rodzaju pikniki rodzinne, lub imprezy multi-dyscyplinarne, jak na przykład Urodziny Łodzi, gdzie prócz koncertów, są także spektakle, wystawy i liczne konkursy, w tym również sportowe. Jeżeli trudno imprezę zakwalifikować w taki sposób, można też poszukać jej w zakładce Inne. Skorzystanie z informacji o wykładach, czy wydarzeniach, które są organizowane przez łódzkie ośrodki kultury, jest łatwiejsze, jako że często można je znaleźć właśnie tam. Kategorii Teatr, Kino oraz Muzea i Wystawy, nie trzeba specjalnie omawiać, bo wiadomo jaki rodzaj aktualności kulturalnych będzie tam prezentowany. Koncerty stanowią kategorię dość szeroką, gdyż czasem piszemy tam również o widowiskach, albo umieszczamy szereg informacji związanych z poszczególnymi wydarzeniami jakiegoś festiwalu, chociaż podkategoria Festiwale również funkcjonuje w dziale Kultura.

Wykorzystanie informacji  z kategorii Społeczeństwo

Społeczeństwo - to także kategoria często odwiedzana przez użytkowników naszego portalu, gdyż informacje tam umieszczane ściśle związane z miastem, ale też ze zdrowiem, czy edukacją są zawsze interesujące. W kategorii tej można znaleźć również kwestie związane z organizacjami pozarządowymi NGO, oraz podkategorię poświęconą religiom.

Oprócz omówionych tu kategorii, zapraszamy  czytelników do działu EXTRA, gdzie można wyszukać m.in. takie materiały jak: interesujące rozmowy o historii naszego miasta, w kontekście dnia dzisiejszego, cykl "Bo chcieć to móc", czy "Inteligentne technologie i człowiek". Rozmowy o technologii bywają naprawdę fascynujące, a korzystanie z informacji łatwiejsze, kiedy podajemy je w formie wizualnej.

Nie zapominamy też o aktualnościach, które przybierają często formę nowej kategorii czasowej, jak choćby Wybory.

Co dziś w Łodzi?
Targi Łódź

Aktualności łódzkie z ostatniej chwili na każdy temat znajdziesz z pewnością u nas, więc nie musisz ich szukać w innych serwisach. W portalu tulodz.pl, w zależności od swych preferencji, szybko wyszukasz właściwą kategorię. Reklama, która nie jest natarczywa nie przeszkadza w czytaniu. Wychodzimy z założenia, że u nas reklama powinna być dodatkiem, a nie esencją portalu, a z pewnością w wielu serwisach łódzkie informacje dnia zabija właśnie nachalna reklama. Zatem najważniejsza dla Ciebie wiadomość - Łódź ma portal, który jest nieco inny. W każdym razie staramy się, by w naszych serwisach, nie ważne, czy tam, gdzie operujemy samym tekstem, czy też w serwisach wideo (Youtube), informacja była przede wszystkim użyteczna, choć zdajemy sobie sprawę, że reklama daje nam możliwość rozwoju i także jest niezbędna.

Nasze miasto Łódź

Łódź zasługuje przecież nie tylko na portale związane z prasą, a serwisy takie są często po prostu "przedłużeniem" gazety codziennej, co oczywiście ma też swoje plusy, ale my chcielibyśmy jednak działać inaczej.  Dzienniki żyją, jak sama nazwa wskazuje, dość krótko i chociaż znajdziemy w ich serwisach przeważnie dużo informacji na temat wydarzeń konkretnego dnia, to strony portalu mogą zapewnić nie tylko to, ale o wiele więcej. Pytanie "Co się dzieje w Łodzi?" jest znacznie szersze, jako że nie wyczerpuje się wyłącznie w wydarzeniach politycznych, sportowych, kulturalnych, czy społecznych okraszonych dodatkowo kroniką kryminalną. Strony Tu Łódź są też miejscem na relacje wideo, czy live, kiedy chcemy poinformować naszych użytkowników o wydarzeniach i aktualnościach bezpośrednio.

Cykliczne programy uzupełniają informacje o Łodzi

Jest rzeczą bardzo ważną, aby nie tylko przedstawiać informacje, ale też edukować, wywoływać chęć do dyskusji, zachęcać do różnych aktywności itd... To także staje się naszą misją. Serwisy informacyjne bardzo często pomijają te aspekty, skupiając się na czystej informacji, a to nieco za mało. Staramy się wypełniać tę lukę. Nawiązujemy relacje z naszymi czytelnikami i chętnie korzystamy także z ich sugestii, czy wiedzy o licznych wydarzeniach, które czasem moglibyśmy przeoczyć, jako że nikt nie jest nieomylny, a nasz zespół nie należy przecież w Łodzi do największych.

Stawiamy, jako łódzki portal na programy cykliczne, które w formie rozmów z ekspertami, politykami, czy przedstawicielami świata mediów, mają za zadanie poszerzać wiedzę użytkowników, którzy wybrali nasze strony, nawet jeśli inne serwisy są o wiele dłużej na rynku.

Jesteśmy w mediach społecznościowych

To oczywiste, że dziś trudno komunikować się bezpośrednio z czytelnikami nie korzystając z mediów społecznościowych. Stąd też jesteśmy stale nie tylko na platformie Youtube, czy Facebook, ale planujemy poszerzyć zakres social media o kolejne serwisy. Mamy nadzieję, że użytkownicy komentując bieżące wydarzenia, ale też i nasze pomysły, czy projekty, przyczynią się też do tego, że liczba odwiedzin, a przez to także siła portalu i jego pozycja wśród lokalnych mediów będzie się zwiększać skokowo. Może nie musimy o tym przypominać, bo użytkownicy, którzy do nas piszą i komentują kolejne newsy, zachowują się zazwyczaj kulturalnie, ale tak na wszelki wypadek warto wspomnieć, że bez względu na poglądy powinniśmy się wzajemnie szanować. Zresztą, im lepsza atmosfera do wymiany myśli, tym łatwiej różne rozwiązania problemów, a przecież w naszym mieście ich nie brakuje...

Aktualności nie są jedynym celem

Warto podkreślić, że o ile liczne serwisy stawiają sobie za cel "upchnięcia" na swoich stronach jak największej liczby aktualności, to jednak same newsy nie będą nigdy stanowiły o sile portalu. Mamy świadomość, że jest cała armia czytelników w naszym kraju, którzy rozpoczynają przeglądanie treści w sieci od rubryk kryminalnych, tak, jak to niegdyś czynili niektórzy czytelnicy gazet. Jednak nie zamierzamy konkurować z portalami plotkarskimi czy tygodnikami, których głównym zadaniem jest prezentowanie wypowiedzi celebrytów. Nie oceniamy, czy akurat celebryci mówią rzeczy najciekawsze, bo czasem może nawet tak się zdarzyć, ale myślę, że motto Józefa Mackiewicza powinna jednak przyświecać każdemu rodzajowi mediów: "Tylko prawda jest ciekawa", powiedział kiedyś słynny pisarz i publicysta. Wydaje się, że trafił w samo sedno. Niestety, bardzo często zdarza się, że media i to nie tylko drukowane, ale zwłaszcza liczne serwisy internetowe, zapychają swoje rubryki bełkotem, który niczego sensownego nie wnosi.

Z powodów, które opisałem wyżej, chcemy stawiać na jakość naszej publicystyki, która dopiero się powoli rozwija, ale myślę, że to jest dział, który czytelnicy polubią.

Jeszcze raz o reklamie

Wróćmy jeszcze na chwilę do reklamy. Jak wspomniałem, żadne medium nie może przejść obok niej obojętnie, ponieważ dzięki niej można funkcjonować. Tym nie mniej, reklama nie może zabić serwisu, co się czasem zdarza. Zachęcamy, zwłaszcza przedsiębiorców, którzy mają potrzebę promocji swoich usług, aby korzystali także z naszego portalu. Jesteśmy w stanie zrealizować nawet całość kampanii na naszych "łamach", ale też wspomóc firmę bardzo konkretnymi działaniami i produkcją mediów niezbędnych w dalszej promocji. Zatem nawet jeśli prowadzisz tylko niewielką firmę i nawet nie myślałeś wcześniej, żeby się reklamować lokalnie, to mamy bardzo dobrą wiadomość. Można, bo po pierwsze - to wcale nie jest tak kosztowne, jak by się mogło wydawać. Po drugie - większość prac nasi specjaliści zrealizują za Ciebie (zwłaszcza prac związanych z produkcją reklam, copywritingiem, drobnymi animacjami 3D itd). Po trzecie - jeśli zdecydujesz się na dłuższą współpracę z naszym portalem, zapewnimy Ci szczególne warunki. Wystarczy sprawdzić :)

To właśnie była tak zwana "chwila na reklamę", a teraz, już po przerwie jeszcze ważna wiadomość. Jeżeli masz jakieś  wątpliwości, którymi chcesz się podzielić, albo pomysły, czy jakąś ważną informację, nie koniecznie akurat nadającą się na bieżący news, to również możesz ją przekazać, a jest szansa, że podążymy jej tropem i powstanie interesujący materiał dla użytkowników naszego łódzkiego portalu.

Portal łódzki czy regionalny?

Na zakończenie tej dość długiej prezentacji założeń naszego portalu, ważne jest podkreślenie jeszcze faktu, że choć koncentrujemy się jako Redakcja na aktualnościach łódzkich, to staramy się pamiętać o całym naszym pięknym regionie, o czym już wspomniałem wyżej. Zatem nie ma tu sprzeczności czy rywalizacji, który news jest wazniejszy.

Jednak nie zawsze docierają do nas bieżące wiadomości z całego obszaru województwa łódzkiego, co jest zrozumiałe, jako że wielu użytkowników korzysta często ze stron informacyjnych, które powstały w konkretnych ośrodkach bliżej ich miejsca zamieszkania. Nie mamy też (jeszcze) na tyle szerokiego zespołu korespondentów, aby przesyłali nam newsy z całego województwa. Mimo to sądzę, że warto takie aktualności przekazywać nam jak najszybciej, bo to z pewnością zwiększy ich zasięg, nawet jeśli już umieściliście je na stronach Waszej miejscowości. Bywa też i tak, że spojrzenie z pewnej perspektywy na sprawy lokalne, może przynieść w efekcie coś dobrego, czego oczywiście wszystkim życzę.

Jesteśmy Waszym portalem!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy