Reklama

Reklama

Już jutro na deski Teatru Wielkiego w Łodzi wyjedzie fiat 500 wraz z obsadą – „Lo Speciale" premierowo 23 i 24 września!

Opublikowano: wt, 22 wrz 2020 13:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Lo Speciale, czyli słynny Aptekarz autorstwa Josefa Haydna, to nowa koprodukcja łódzkiej Akademii Muzycznej i Teatru Wielkiego w Łodzi. Początkowo realizację planowano na kwiecień, ale ze względu na pandemię termin wystawienia uległ zmianie. Tym razem nic nie popsuje im szyków – premiera już 23 i 24 września!  

Reklama

Libretto do trzyaktowej opery komicznej stworzył Carlo Goldoni, a muzykę skomponował i tchnął życie w postaci Franz Joseph Haydn. W produkcji jako soliści udział biorą studenci i absolwenci Wydziału Sztuk Scenicznych łódzkiej Akademii Muzycznej oraz orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Michała Kocimskiego. Za inscenizację odpowiada ceniona na świecie reżyser Eva Buchmann. Spektakl Lo speziale w jej reżyserii wystawiany był na scenach europejskich miast, takich jak: Kolonia, Amsterdam, Barcelona, Luxemburg, Zurich.

!reklama!

 - Główna koncepcja spektaklu krąży wokół akcji umieszczonej w samochodzie. Bohaterowie tej opery mają zorganizowane całe swoje życie w małym fiacie 500: w nim mieszkają, tam mają między innymi małą łazienkę z wanną, pralkę, ogródek, krzesła, stoliki i warsztat aptekarski. Ta sytuacja jest polem do prezentacji wielu wspaniałych gagów, a wykonywana przez niezwykle utalentowanych młodych ludzi powoduje, że ta premiera może być bardzo atrakcyjna propozycją dla publiczności, która w naturalny sposób będzie się świetnie bawić – mówi Eva Buchmann.

Typowa dla XVIII-wiecznych przedstawień fabuła: pełna intryg, przebieranek, pułapek i podstępów, nie ustępuje muzyce pełnej instrumentalnej wirtuozerii, arcyciekawych i zabawnych efektów dźwiękowych orazróżnorodnych muzycznych nastrojów. Postaci dramma giocoso to: stary, zrzędliwy aptekarz Sempronio, zakochany w wychowanicy, młoda i energiczna Grilletta, niechętna opiekunowi, a zakochana w jego pomocniku, asystent pigularza Mengone oraz kolejny kandydat do ręki dziewczyny - przedsiębiorczy Volpino. Bohaterowie uwikłani są w szereg zabawnych wydarzeń i komicznych zwrotów akcji.

Bilety w cenach 25 i 30 zł dostępne są do kupienia w kasach Teatru oraz na stronie www.operalodz.com

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.