reklama
reklama

Już od roku pęknięcia na zachodnim wiadukcie autostrady A1 blokują ruch. Co jest ich przyczyną?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Już od roku pęknięcia na zachodnim wiadukcie autostrady A1 blokują ruch. Co jest ich przyczyną? - Zdjęcie główne

uż od roku pęknięcia na zachodnim wiadukcie autostrady A1 blokują ruch. Co jest ich przyczyną? (fot. GDDKiA) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź Północ to ważny węzeł łączący autostrady A1 i A2. Nie jest jednak całkowicie przejezdny przez pęknięcia na zachodnim wiadukcie. Co blokuje dalsze prace?
reklama

Otwarcie estakad na węźle Łódź Północ opóźniło się znacznie względem oddania całego węzła.

!reklama! 

Obiekty zostały oddane w momencie otwarcia autostrady A1 na odcinku Stryków – Tuszyn. W trakcie kontroli okazało się, że na bocznej ścianie wiaduktu wystąpiły pęknięcia, które zdecydowały o wyłączenie obiektu z eksploatacji. 

Co prawda ruch na węźle jest wciąż otwarty, ale tylko w ograniczonym stopniu. Ruch w kierunku Katowic odbywa się po obiekcie, którym kierowcy zjeżdżają z A1 na A2. Utrudnienia w ruchu wywołane są ograniczeniami prędkości oraz oddaniem do dyspozycji jednego pasa ruchu.

Aby dokładnie zbadać stan techniczny obiektu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o przeprowadzeniu szczegółowej ekspertyzy jego stanu. W tym celu wykonane zostały testy w obciążeniu statycznym i dynamicznym.

– Wiadukt będzie nieczynny do czasu, aż zakończy się ekspertyza i zostaną podjęte dalsze decyzje, co ma nastąpić w ciągu miesiąca – zapowiadał pod koniec stycznia Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

GDDKiA wciąż tkwi w impasie, mimo że termin już dawno minął. Uzyskane podczas ekspertyzy wyniki nie dały jednak Generalnej Dyrekcji jednoznacznych odpowiedzi.

– Obiekt ma nietypową, nowatorską konstrukcję i z tego względu wydanie stuprocentowej opinii w tej kwestii wymaga jeszcze konsultacji w gronie ekspertów. Wypracowujemy ją wspólnie m.in. z przedstawicielami Rady Naukowej przy GDDKiA – informuje Zalewski.

Źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama