reklama
reklama

Karnawał po łódzku? Oj, będzie się działo!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Karnawał po łódzku? Oj, będzie się działo! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Karnawał w Łodzi z bogatą ofertą wydarzeń właśnie wystartował. Warto wziąć udział w co najmniej kilku wydarzeniach, a wybór jest spory...
reklama

Karnawał w Łodzi z bogatą ofertą wydarzeń

Karnawał po łódzku czyli muzyczna podróż po największych filmowych hitach, wystawach, potańcówkach dla seniorów czy noworocznych koncertach dla całych rodzin. To tylko część z propozycji, jakie przygotowało miasto na czas karnawału

Karnawał w Teatrze Muzycznym w Łodzi zabrzmi światowymi przebojami

24 i 24 stycznia 2020 roku Muzyczny porwie swoich widzów w muzyczną podróż przez największe przeboje muzyki filmowej. Usłyszymy m.in. motywy muzyczne z serii z Jamesem Bondem, tytułowy utwór z „Różowej Pantery”, ale także z Disney Medley, czy nieco bardziej swojsko, a więc przeboje z seriali „Alternatywy 4”
i „Czterdziestolatek”. Niezapomniane hity tak polskiej, jak i zagranicznej muzyki z filmów i seriali usłyszymy w wykonaniu znakomitych muzyków Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej w Łodzi pod batutą Elżbiety Tomali-Nocuń. Instrumentalistom towarzyszyć będą też tancerze teatru i stepujący duet – Joanna i Chris Ernest, którzy stworzą cieszącą oko rewię. Utwory wokalne zaprezentują Marta Wilk, Piotr Płuski i Marcin Jajkiewicz. Początek lutego to wielki powrót premierowego koncertu „Magiczny Muzyczny” - kolejnego po „The best of Muzyczny” i „Step by step” koncertu sylwestrowo-noworocznego w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Łodzi. Widowisko to jest wypełnione najbardziej niezapomnianymi
i wzbudzającymi spore emocje utworami filmowymi i musicalowymi, takimi jak „My way”, „Strangers in the night”, albo „Aquarela do Brasil”, czy też słynne motywy muzyczne z „1492. Wyprawa do raju” i „Love Story”.

Tradycyjnie już w koncercie udział wezmą czołowi artyści teatru przy Północnej – wokaliści tancerze i muzycy. Wśród solistów: Emilia Klimczak, Ewa Spanowska, Kamil Dominiak, Paweł Erdman, Justyna Kopiszka, Zbigniew Macias, Michał Mielczarek, Bogdan Sokołowski, Marek Prusisz i Piotr Rosik. W programie nie mogło też zabraknąć młodych wokalistów, znanych z najnowszej premiery teatru – „Miss Saigon”. Na scenie pojawiają się więc Maciej Pawlak i Joanna Gorzała – zwyciężczyni Złotej Maski za najlepszy debiut wokalno-aktorski w sezonie 2018/2019. 

Koncert wyreżyserował Zbigniew Macias, a Orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi zagra pod batutą Elżbiety Tomali-Nocuń.

Interesujący karnawałowy styczeń w Teatrze Powszechnym

W styczniu na dwóch scenach Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentuje w sumie kilkanaście tytułów i blisko 40 przedstawień – między innymi komedie z udziałem pomocy domowej Nadii („Pomoc domowa” i „Manewry weselne”), „Wszystko w rodzinie”, nieśmiertelne „Szalone nożyczki”, „Brancz” Juliusza Machulskiego oraz „lovebooka” czy „Wykapanego zięcia” – naszą najnowszą komedię z Małej Sceny (sztuka Krzysztofa Kędziory nagrodzona w „Komediopisaniu”). W repertuarze znalazły się również warsztaty dla młodzieży w ramach „Dziecka w sytuacji” - autorskiego cyklu dyrektor Ewy Pilawskiej.

25 stycznia 2020 o godz. 19:15 na Małej Scenie odbędzie się prapremiera spektaklu „Najpierw kochaj, potem strzelaj” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Spektakl ten jest popkulturową mieszanką komiksu, baśni i kina akcji.

„Historia trzech par, które próbują odzyskać dawno utraconą miłość. Ich droga przypomina mityczną wyprawę po złote runo i ma wpływ na losy świata. Dużo przeciwności losu, zwrotów akcji i umykającego szczęścia. Czy uda im się odnaleźć dawne uczucie i rozwiązać zagadkę, przy okazji ratując całą ludzkość?” – mówi reżyser Michał Siegoczyński, który w Teatrze Powszechnym w Łodzi zrealizował dotąd dwa spektakle: "Brancz" oraz "lovebooka".

Tubis Trio - “So Us” w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi,

 30 stycznia o godz. 19

Maciej Tubis idzie za ciosem, czego efektem jest "So Us" - trzecia (a czwarta licząc wydany w sierpniu album poświęcony pamięci Dawida Bajgelmana) studyjna płyta Tubis Trio w ciągu trzech lat. Od chwili premiery "The Truth" w 2017 roku zespół nie zatrzymuje się nawet na chwilę, lecz pomimo iście szaleńczego tempa pracy jakość muzyki wydaje się tylko wzrastać.  Pianista przyznaje, że kluczem do tak wzmożonej twórczej aktywności okazały się koncerty:  

- Zauważyliśmy, że największy pazur łapiemy grając na żywo i chcieliśmy, żeby nowa płyta również emanowała taką energią. Materiał powstał bardzo szybko, bo w niecały miesiąc, ale byliśmy na tyle ograni, że tyle czasu wystarczyło, żeby stworzyć spójny program płyty.  O ile świetnie przyjęty "Flashback" z ubiegłego roku wydawał się być logicznym przedłużeniem "The Truth", tak na "So Us" nie brakuje niespodzianek i świeżych rozwiązań. Nowe kompozycje faktycznie brzmią niezwykle żywo i energicznie, jeszcze większy nacisk położono na rytmikę i groove, chociaż nie brakuje tu też zaraźliwych melodii z których trio przecież słynie. Myślę, że kształt nowej muzyki to wypadkowa naturalnej ewolucji zespołu i ilości zagranych wspólnie koncertów – mówi lider. - Tytuł płyty "So Us" należy zresztą rozumieć bardzo dosłownie. Chcieliśmy, żeby ta płyta była już totalnie nasza, w naszym stylu – dodaje.

Choć autorem wszystkich kompozycji ponownie jest lider, to ich finalny kształt stanowi dzieło całego zespołu.

- Ponownie przyniosłem kilka pomysłów, które z czasem nabrały ostatecznej formy, ale trafił się też utwór, który dopiero podczas sesji został całkowicie przearanżowany. Ostatecznie zawsze idziemy tam, gdzie prowadzi nas muzyka. – podsumowuje pianista.

Karnawał z Harnamem w dniach 11 i 12.01.2020, o godzinie 18.00

Przed nami Świąteczne wydanie koncertu Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" im. Jadwigi Hryniewieckiej". W programie znajdą się najpiękniejsze choreografie Jadwigi Hryniewieckiej, nowe tańce autorstwa Marii Kuśnierz i Marcosa de Limy oraz inne świąteczne niespodzianki. Na scenie wystąpią aż 3 grupy taneczne, a wśród nich Mistrzowie Polski w Tańcach Narodowych 2019. Bilety można nabyć w siedzibie Zespołu w godzinach 12.00-20.00 (ul. Piotrkowska 282a)

Widzewskie Domy Kultury zapraszają m.in. na potańcówki dla seniorów

Dom Kultury „Widok”, Al. J. Piłsudskiego 133
 23.01.2020, godz. 17.00
Potańcówka dla seniorów
Oprawa muzyczna – Marek Krześlak. Obowiązują zapisy:  574 255 542, widok@wdk.pl.

31.01.2020, godz. 17.00
Spotkajmy się… „W karnawałowym nastroju”
Koncert zespołu wokalno-instrumentalnego „Cantare”. Wstęp wolny.

7.02.2020, godz. 16.00
Muzyczna Kawiarenka – „Cała sala śpiewa z nami”. Wspólne śpiewanie przy kawie
i herbacie. Obowiązują zapisy: 574 255 542, widok@wdk.pl.

13.02.2020, godz. 17.00
Karnawałowe rytmy – potańcówka dla seniorów.
Oprawa muzyczna – Marek Krześlak. Obowiązują zapisy: 574 255 542, widok@wdk.pl.

21.02.2020, godz. 17.00
Koncert z cyklu „Spotkajmy się”. Wystąpi Towarzystwo Śpiewacze „Anna”. Wstęp wolny. 

25.02.2020, godz. 17.00
Ostatkowa zabawa – potańcówka dla seniorów. 
Oprawa muzyczna – Marek Krześlak. Obowiązują zapisy: 574 255 542, widok@wdk.pl.

Dom Kultury „502” , ul. A. Sacharowa 18

21.01.2020, godz. 10.00
W ramach cyklu spotkań „Podajmy sobie ręce” – koncert zespołu seniorów „Wrzosy” z Domu Dziennego Pobytu z ul. Narutowicza 37 w Łodzi. Wstęp wolny.

25.01.2020, godz. 17.00
Karnawałowa potańcówka dla seniorów. Zapisy od 13 stycznia: 574 190 658, admin@wdk.pl.

1.02.2020,  godz. 18.00
Koncert kolęd w wykonaniu uczestników Przeglądu piosenki Seniorów „Srebrne pasmo” oraz artystów z ZSM im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Wstęp wolny.

15.02.2020, godz. 17.00
Potańcówka dla seniorów. Zapisy od 3 lutego: 574 190 658, admin@wdk.pl.

Dom Kultury „Ariadna” , ul. Niciarniana 1/3

25.01.2020, godz. 17.00
Potańcówka dla mieszkańców. Sprzedaż biletów od 20 stycznia.

22.02.2020, godz. 17.00
Potańcówka dla mieszkańców. Sprzedaż od 17 lutego.

Kreatywne rodzinne warsztaty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa,
ul. Piotrkowska 282

Jeśli szukacie pomysłu na kreatywne spędzanie czasu w gronie rodziny, to czeka Was półtorej godziny twórczego kombinowania pod opieką doświadczonego edukatora. 

Premierowy warsztat dla dzieci w wieku od 5 lat

Jakie są właściwości żywiołów? Czy moglibyśmy w ogóle przetrwać bez nich na Ziemi? Kiedy nam pomagają, a kiedy szkodzą, a nawet są groźne i niebezpieczne? Podczas warsztatu uczestnicy poznają cechy każdego z żywiołów – wyzwolą w sobie ciepło ognia i przez chwilę staną się kroplą w morzu. Będzie się można przekonać, czy ziemia jest wszędzie taka sama, czy posiada jakiś zapach oraz sprawdzić czy za pomocą naszego oddechu łatwo jest utrzymać kawałek folii w powietrzu. W trakcie warsztatu zastanowimy się też, czy możemy porównać się do któregoś z żywiołów, a na zakończenie stworzymy żywiołową mapę samych siebie.

Czas trwania: 90 min.
Niedziela, godz. 11.00
Wstęp dla opiekuna bezpłatny. 
Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).


Źródło: UMŁ

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama