Reklama

Reklama

Karta Łodzianina. Jak ją wyrobić i ile to kosztuje? Sprawdź na TuŁódź.pl [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Do startu Karty Łodzianina zostało dosłownie kilka dni. Już w poniedziałek 1 marca, każdy łodzianin, ten z urodzenia i ten z wyboru, oczywiście płacący w Łodzi podatki, będzie mógł wyrobić swoją Kartę Łodzianina i skorzystać z rabatów u ponad 100 partnerów.

Reklama

W Łodzi taniej z Kartą Łodzianina. Mniej zapłacimy w łódzkich restauracjach, sklepach i taksówkach

!reklama!

Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, każdy posiadacz Karty Łodzianina będzie mógł liczyć na rabaty, które najczęściej będą wynosić 20 procent. Co ciekawe, do  miejskiego projektu dołączają także łódzcy restauratorzy i prywatne przedsiębiorstwa. Między innymi sklepy, firmy usługowe oraz korporacje taksówkarskie. 

- Kartę Łodzianina przygotowaliśmy dla wszystkich mieszkańców, którzy płacą tutaj podatki, łodzian z urodzenia i tych z wyboru. Karty będzie można użyć podczas codziennych zakupów, podróżując komunikacją miejską oraz biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. W przyszłości karta pozwoli także na zakup tańszego biletu do Orientarium – zapowiada Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi. 

Polecamy: W Łodzi i regionie brakuje dawców szpiku. Czas to zmienić! Trwa akcja „Podziel się miłością, podziel się życiem”

Ile kosztuje Karta Łodzianina? 

Karta Łodzianina będzie kosztowała symboliczną złotówkę, a po wypełnieniu specjalnego formularza dostaną ją osoby, które rozliczają PIT w Łodzi, studenci łódzkich uczelni oraz zarejestrowani jako bezrobotni w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi. 

- Katalog partnerów karty jest ciągle otwarty. Zapraszamy wszystkich do współpracy i liczymy na nasz rodzimy biznes, bo przecież tożsamość Miasta budujemy wszyscy. Karta Łodzianina to nasza forma podziękowań dla łodzian za to, że mieszkają i pracują w Łodzi, utożsamiają się z jej dziedzictwem, tu spędzają wolny czas, wychowują kolejne pokolenia i  wspólnie budują lepsze jutro – dodaje prezydent Łodzi.

Kartę Łodzianina będzie można wyrobić w wybranych bibliotekach miejskich oraz dwóch punktach obsługi zlokalizowanych przy ulicy Piotrkowskiej. Oprócz tradycyjnej plastikowej karty dla każdego chętnego, dostępna będzie także aplikacja mobilna.  

Polecamy: Grupa Zmotoryzowanych Łodzian interweniuje w sprawie stanu dróg w Łodzi. Co na to Zarząd Dróg i Transportu?

Karta Łodzianina startuje już 1 marca. Jak ją aktywować?

- Kartę Łodzianina aktywować będzie można zarówno przez Internet, przez aplikację mobilną jak i osobiście w jednym z naszych punktów: Piotrkowska 87, Piotrkowska 28, w punkcie Info w Manufakturze. Ale nasza dzisiejsza wizyta w jednej z filii Biblioteki Miejskiej też nie jest przypadkowa. Biblioteka Tuvim jest jedną z 10 Bibliotek Miejskich w której, z pomocą bibliotekarza, będzie można osobiście wyrobić kartę – mówi Hanna Zdanowska.

Bibliotekarze pomogą przejść przez proces rejestracji mieszkańca na stronie internetowej, a także zweryfikują ich konto na miejscu. W każdej z dziesięciu wytypowanych bibliotek znajdzie się dedykowane stoisko komputerowe, przy którym będzie można przeprowadzić rejestrację. Wszystkie filie Biblioteki są otwarte od poniedziałku do piątku od 10 do 18. 

- Biblioteka Miejska w Łodzi chętnie włączyła się w projekt Karty Łodzianina - mówi Paweł Braun, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łodzi. - W dziesięciu wybranych filiach bibliotecznych,  na mieszkańców miasta czekać będą nasi przeszkoleni pracownicy, którzy wesprą każdego zainteresowanego założeniem karty. 

- Już dzisiaj możecie Państwo wejść na stronę kartalodzianina.pl i sprawdzić ofertę – uprzedzam tylko, że to jeszcze nie koniec – dodaje Zdanowska.

Lista łódzkich bibliotek, w których będzie można wyrobić Kartę Łodzianina: 

  • Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3
  • Biblioteka Tuvim, ul. Tuwima 46
  • Biblioteka Odyseja, ul. Wschodnia 42
  • Biblioteka Inspiracja, ul. Natalii 4
  • Biblioteka Zagadka, ul. Cieszkowskiego 11a
  • Biblioteka nr 13, ul. Rojna 39
  • Biblioteka nr 16, ul. Motylowa 13
  • Biblioteka nr 26, ul. Kostki Napierskiego 4
  • Biblioteka nr 52, ul. Ketlinga 21
  • Biblioteka nr 57, ul Bartoka 27
Polecamy: Marek Gryś: 10 minut morsowania to jak 10 km biegania | TuŁódźTuSport - Rozmowa Tygodnia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy