Reklama

Reklama

Kilkanaście elektrycznych autobusów pojawi się w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kilkanaście elektrycznych autobusów pojawi się w Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ponad 45 mln zł na zakup autobusów elektrycznych otrzymało MPK Łódź w ramach dofinansowania przyznanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Symboliczny czek marszałek Grzegorz Schreiber wręczył 21 stycznia prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej. 

Reklama

„Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i Zarząd Województwa Łódzkiego przyznali dofinansowanie w wysokości ponad 45 mln zł na zakup autobusów elektrycznych, które będą użytkowane przez MPK Łódź oraz budowę infrastruktury niezbędnej do ich obsługi” – czytamy w komunikacie urzędu.

Symboliczny czek dla MPK-Łódź Sp. z o.o. na zakup nowoczesnego taboru marszałek Grzegorz Schreiber wręczył 21 stycznia prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej. Całkowita wartość projektu to 64,5 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 44,5 mln zł, a wkład z budżetu państwa - 524 tys. zł.

!reklama!Dzięki środkom przekazanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, możliwy będzie zakup 17 autobusów elektrycznych jednoczłonowych. Pojazdy, które chce nabyć MPK Łódź mają z możliwością doładowania poprzez pantografowe stacje szybkiego ładowania, które zostaną zlokalizowane na sześciu pętlach autobusowych w Łodzi.

Polecamy: Łódź Fabryczna jedną z kluczowych inwestycji XXI wieku w Polsce?
W ramach projektu planuje się także montaż stacji wolnego ładowania oraz wyposażenie dwóch stanowisk naprawczych w Zajezdni Autobusowej EA1, przy ul. Limanowskiego. Podmiotem realizującym zadanie będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź Sp. z o.o.

Źródło: lodzkie.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy