Reklama

Reklama

Kolęda 2022 w Łodzi. „Koperty będzie można składać podczas mszy”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Kolęda 2022 w Łodzi. „Koperty będzie można składać podczas mszy” - Zdjęcie główne

Kolęda 2022 w Łodzi. Wizyty w domu na specjalne życzenie wiernych? | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Okres po świętach Bożego Narodzenia jest czasem, kiedy do domów wielu łodzian przychodzą z wizytą duszpasterze. Przyjęcie księdza po kolędzie, otrzymanie błogosławieństwa oraz wspólna modlitwa z kapłanem to dla osób wierzących sprawa bardzo istotna. Niestety cały czas żyjemy w dobie pandemii, a szarżujący wokół nas koronawirus ciągle daje się we znaki. Zastanawialiście się, w jaki sposób w roku 2022 będą odbywać się w Łodzi wizyty duszpasterskie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Reklama

Kolęda 2021/2022 w Łodzi

Gdy mija grudzień, nadchodzi czas wizyt duszpasterskich. Łodzianie przez lata byli przyzwyczajeni do tego, że po okresie Bożego Narodzenia do ich drzwi pukali kapłani. Błogosławieństwo mieszkań i modlitwa z księdzem są dla wielu parafian naprawdę ważne. 

Niestety pandemia cały czas utrudnia nam życie, dlatego niektórzy mogą się zastanawiać nad tym, jak teraz będzie wyglądać sprawa związana z kolędą. 18 grudnia 2020 roku arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, wydał specjalne rozporządzenie dotyczące ubiegłorocznych wizyt duszpasterskich. Jednakże w tym roku podobny dokument nie powstał.  

Mimo tego warto dokładniej przejrzeć stronę internetową swojej parafii. Bardzo prawdopodobne jest to, że znajdziemy na niej konkretną informację dotyczącą obecnych kolęd. 

Przykłady kolęd organizowanych przez kilka łódzkich parafii

Teraz wspomnimy o kilku przykładach wizyt duszpasterskich organizowanych przez poszczególne łódzkie parafie. "Kolęda" dla wiernych katedry łódzkiej mieszczącej się przy ul. Piotrkowskiej 265 odbywa się od 3 do 17 stycznia. Na stronie świątyni widnieje rozpiska poszczególnych dat z podziałem na odpowiednie ulice. 

- Zapraszamy Parafian do Katedry w poszczególne dni według dat na Msze Święte o godz. 18.00 w intencji o błogosławieństwo dla Rodzin i mieszkań. Uczestnicząc w Mszy Świętej mamy też możliwość uzyskania Odpustu dla siebie lub zmarłych z racji na trwający Jubileusz 100. Rocznicy powstania Diecezji Łódzkiej. Według uznania, można oczywiście wybrać inny termin, ale w dniach od 3 do 17 stycznia - czytamy na stronie katedry. 

Po mszy świętej uczestniczący dostają buteleczkę ze święconą wodą do pokropienia rodziny oraz mieszkania, a także kartkę zawierającą modlitwę kolędową. Osoby, które chcą, aby ksiądz osobiście do nich przyszedł, mają taką możliwość w konkretnym dniu kolędy. Trzeba jednak wcześniej poinformować o tym kancelarię parafialną.

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi mieszcząca się na Skwerze Św. Maksymiliana M. Kolbego 1 organizuje wizyty duszpasterskie w formie wspólnego spotkania się na mszy świętej kolędowej oraz w domach po indywidualnych zaproszeniach wiernych. Parafianie do 2 stycznia mogli zgłaszać taką chęć esemesem, mejlowo, poprzez internetowy formularz oraz za pomocą zgłoszenia, które trzeba było przynieść do kancelarii parafialnej lub wrzucić do skrzynki pocztowej przed kancelarią.

W Rzymskokatolickiej Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi przy ul. Gogola 12 kolęda przyjmuje wyłącznie formę wspólnej modlitwy w kościele. Na stronie internetowej kościoła znajduje się rozpiska z poszczególnymi datami oraz konkretnymi numerami bloków należących do parafii. Kościół informuje również, że na ławkach w świątyni są rozłożone koperty, na których można zapisać dane swojej rodziny oraz mieszkańców.

- Będzie to forma identyfikacji z parafią i można złożyć ofiarę na utrzymanie parafii. Koperty będzie można składać podczas mszy św. kolędowych odprawionych w intencji rodzin z danego bloku - czytamy na stronie Rzymskokatolickiej Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi.

Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jak wizyty duszpasterskie odbywają się w Waszych parafiach, skontaktujcie się z nimi albo sprawdźcie ich strony internetowe. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy