Reklama

Reklama

Kolejki i brak dystansu społecznego. Czy łodzianie nie wiedzą jak się zachować w punkcie szczepień?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejki i brak dystansu społecznego. Czy łodzianie nie wiedzą jak się zachować w punkcie szczepień? - Zdjęcie główne

Szczepienie na koronawirusa. NFZ apeluje o przestrzeganie reżimu sanitarnego w punktach szczepień (fot. mat. prasowe)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź „Czekasz na szczepienie w punkcie szczepień? Pamiętaj o podstawowych zasadach dobrego wychowania” - apeluje Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Wiadomość została wystosowana do wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego po tym, jak coraz częściej pojawiały się informacje na temat tłoku i kolejek w punktach szczepień..

Reklama

Nowy punkt szczepień przy ul. Lumumby. Łodzianie narzekają na tłok i nieprzestrzeganie obostrzeń

Wraz z uruchomieniem szpitala tymczasowego w hali EXPO przy al. Politechniki w Łodzi, wojewoda łódzki musiał przenieść jeden z najważniejszych punktów szczepień w województwie. Wybór padł na budynek na osiedlu akademickim Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Lumumby 14. 

!reklama!

- Udostępniamy tysiąc metrów kwadratowych, 63 pomieszczenia budynku, zaopatrzone we wszystkie media, z internetem, co najważniejsze, dobrą wentylacją i dostosowane dla osób z niepełnosprawnością - informowała prof. Elżbieta Żądzińska, rektor UŁ. 

Przejęcie tak wielkiej liczby osób, które zapisały się na szczepienia w hali EXPO okazało się bardzo trudnym zdaniem. 

Polecamy: Punkty pobrań wymazów w kierunku Covid-19 w Łodzi [adresy, telefony, godziny przyjęć]
Sporo osób narzekało na tłok i kolejki tworzące się pod punktem szczepień przy ul. Lumumby. 

- Rzeczywiście pojawiły się kolejki, natomiast zostały podjęte już działania, które mają na celu rozładowanie tych kolejek, by takie sytuacje w przyszłości już się nie zdarzały - mówi Jolanta Kowalik-Gęsiak.

Wspomniane działania polegają m.in. na utworzeniu dodatkowych punktów szczepień oraz gabinetów kwalifikacji lekarskiej. Tym samym, docelowo, przy ul. Lumumby 14 ma działać 9 gabinetów szczepień oraz 7 gabinetów kwalifikacji lekarskiej. 

To nie wszystko. Wydłużone mają zostać godziny pracy punktów szczepień. Inną z form działań jest apel NFZ-u do mieszkańców Łodzi.

Polecamy: Nowy Pasaż Róży już zachwyca. Zobacz zdjęcia [galeria]

Łódź. Czekasz na szczepienie w punkcie szczepień? Pamiętaj o dystansie i maseczkach

Poniżej publikujemy informację nadesłaną do naszej redakcji od Łódzki Narodowy Fundusz Zdrowia.

W Łódzkiem jest 436 punktów szczepień aktualnie są szczepieni w nich m.in. seniorzy I lub II dawką, pacjenci poniżej 70 r.ż. 

amiętajmy o ważnych zasadach, które ułatwią proces szczepienia, pamiętajmy o podstawowych zasadach dobrego wychowania. Jeśli nie będziemy respektować terminu szczepienia, w punkcie może się zrobić kolejka. Punkty szczepień robią wiele, aby czekanie na przyjęcie preparatu było maksymalnie bezpieczne. Sporo zależy również od nas samych. Trzymajmy dystans, nośmy maseczki i przychodźmy na umówioną godzinę szczepienia.

Przypominamy kilka prostych zasad, dzięki którym czekanie na przyjęcie szczepionki będzie bezpieczne dla nas samych, innych pacjentów oraz personelu punktu szczepień.

 Zadbaj o punktualność

Znasz termin i godzinę szczepienia? Przyjdź do punktu szczepień 15 minut przed wyznaczonym czasem. Każdy pacjent zna dokładny dzień i godzinę szczepienia. Wszystko po to, aby w punkcie szczepień nie gromadziło się więcej osób, niż jest to konieczne. Nie musisz czekać na szczepienie już na godzinę lub dwie przed swoim terminem. Niepotrzebnie narażasz się na większy stres i stanie w kolejce.

Trzymaj dystans

Zachowuj bezpieczną odległość od innych osób. Przynajmniej 1,5 metra.

Noś maseczkę

Traktuj maseczkę, jak obowiązkowy element ubioru, bez którego nie wychodzisz z domu. Pamiętaj, aby maseczka była założona prawidłowo, czyli zakrywała usta i nos. Tylko w ten sposób zapewnia Ci właściwą ochronę i ogranicza ryzyko zakażenia koronawirusem.

Gdy chcesz poprawić ułożenie maseczki, nie dotykaj jej od przodu. Chwyć za nauszniki i dopasuj maseczkę do twarzy.

Myj i dezynfekuj ręce

Przed wejściem do punktu szczepień zdezynfekuj ręce. Pamiętaj o tym także po szczepieniu i po powrocie do domu. Myj ręce dokładnie, mydłem i wodą. Przynajmniej przez pół minuty.

Słuchaj poleceń personelu punktu szczepień

Zachowaj się odpowiedzialnie i zawsze stosuj się do poleceń personelu punktu szczepień.

Jeśli pada prośba o zwiększenie dystansu między osobami czekającymi na szczepienie – zrób to.

Jeśli personel prosi o zakrywanie ust i nosa maseczką – zrób to.

Jeśli przed wejściem do punktu szczepień lub gabinetu należy zdezynfekować ręce – zrób to.

Personel przypomina o tych regułach dla Twojego i własnego dobra.

Stosowanie zasad reżimu sanitarnego zwiększa Twoje bezpieczeństwo i zmniejsza transmisję wirusa. Nie bagatelizuj zagrożenia, bądź odpowiedzialny za siebie i innych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy