Reklama

Reklama

Kolejna zaniedbana ulica w centrum Łodzi dostanie nowe życie. Kamienice też [WIDEO]

Opublikowano: pt, 25 wrz 2020 18:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dom gościnny, kawiarnia, świetlica dla młodzieży i mieszkania komunalne. Kolejne kamienice w śródmieściu idą do remontu. Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowy na remonty przy ulicy Mielczarskiego.

- Łódzka rewitalizacja  przyspiesza. W tym miesiącu podpisaliśmy trzy umowy na generalny remont kolejnych kamienic. Inwestycja w trzech budynkach to wartość 25 mln złotych. Obecnie trwa etap projektowania, jesienią przyszłego roku wykonawca rozpocznie budowę. W kamienicach łącznie powstanie 53 komfortowych mieszkań, 4 lokale dla lokalnych przedsiębiorców, świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży oraz  dom gościnny połączony z kawiarnią – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

 !reklama!

- Kamienica przy ulicy Mielczarskiego 33  przejdzie gruntowny remont konserwatorski obejmujący: przebudowę mieszkań oraz utworzenie lokali użytkowych przeznaczonych na cele społeczne wraz z zagospodarowaniem podwórka. Przebudowie podlegać będzie budynek frontowy oraz dwie boczne oficyny. Na parterze kamienicy przewidziana jest przestrzeń na lokal małej gastronomii oraz wypożyczalnie sprzętu sportowego – dodaje Marcin Bajerski, dyrektor kontraktu, firma VIK-BUD

ul. Mielczarskiego 3

Kamienica przejdzie gruntowny remont konserwatorski obejmujący: przebudowę mieszkań i  utworzenie lokali użytkowych. Parter kamienicy przeznaczony będzie na cele społeczne, działalność organizacji pozarządowych, w tym np. na  kawiarnię. Podwórko znajdujące się od frontu będzie połączone z woonerfem na ul. Mielczarskiego oraz podwórzem famuły przy ul. Ogrodowej 26.

Pojawią się na nim  place zieleni, w większości zaaranżowane w nawiązaniu do istniejących drzew, ścieżki oraz małe kameralne wnętrza, w których znajdą się ławki. Latem możliwe będzie zagospodarowanie tych wnętrz w formie prywatnych i usługowych ogródków. We wschodniej części działki przewidziano plac zabaw. Dodatkowo zaprojektowano klomby bezpośrednio przy budynku oraz pnącza od strony istniejącej trafostacji i wschodniej granicy działki. Od strony ul. Mielczarskiego, istniejącej trafostacji i wzdłuż wschodniej granicy działki, przewidziano ażurowe stylizowane ogrodzenie (kute) na niskiej podmurówce, wraz z bramą i furtką. Na terenie podwórza pojawią się latarnie oraz podświetlenie zieleni.

ul. Mielczarskiego 22

Kamienica przejdzie gruntowny remont konserwatorski obejmujący: przebudowę mieszkań, utworzenie mieszkania chronionego i zagospodarowanie podwórka. Na podwórku zaprojektowano teren rekreacyjno-wypoczynkowy – chodnik z ławkami oraz pasy zieleni. Pojawi się drzewo, jak i nasadzenia krzewów, bylin i traw.

W południowo-wschodnim narożniku przewidziano plac zabaw. Mur rozdzielającym posesje obsadzony zostanie pnączami. Zaplanowano również wykonanie ażurowego ogrodzenia na niskiej podmurówce od strony wschodniej i południowej (ogrodzenie murowane od strony południowej – do rozbiórki). Przewidziano oświetlenie zarówno wysokie, jak i w postaci podświetlenia zieleni. Przebudowie podlegać będzie budynek frontowy oraz dwie boczne oficyny, natomiast dwa budynki gospodarcze przeznaczono do rozbiórki.

ul. Mielczarskiego 33

Wzdłuż chodnika przy budynku powstaną pasy zieleni ze szpalerem drzew i nasadzeniami krzewów, bylin i traw ozdobnych. W tylnej części działki zaprojektowano mały wewnętrzny placyk wypoczynkowy. Na terenie podwórza – wzdłuż chodnika i na placu – zaprojektowano ławki stałe. Pojawi się oświetlenie w postaci latarni wysokich, niskich i podświetlenia zieleni. Dostęp do podwórza będzie możliwy dzięki nowej bramie wjazdowej w stylizowanej formie z furtką. Od strony Ogrodów Karskiego przewiduje się ogrodzenie działki stylizowanym ogrodzeniem ażurowym na niskiej podmurówce z furtką.

Ulica Mielczarskiego

Planowana przebudowa ulicy Mielczarskiego zakłada zmianę jej dotychczasowego charakteru - ze zwykłej ulicy dojazdowej na ulicę o charakterze woonerfu o uspokojonym ruchu, z zaplanowanym miejscem na parkowanie i z dużą ilością zieleni. Ulica Mielczarskiego pozostanie ulicą jednokierunkową. Jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników czy stopni, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi. Ułatwi to poruszanie się pieszym i osobom z niepełnosprawnościami. Dla uspokojenia ruchu na części przewidzianej dla samochodów pojawią się szykany (zmiany toru ruchu), place oraz trzy progi zwalniające w jezdni z łagodnym najazdem tzw. poduszki berlińskie. Uporządkowany zostanie również obustronny, istniejący w ulicy podwójny szpaler drzew, pojawią się nowe nasadzenia, system nawadniający i podświetlenia. Postawione zostaną nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, poidełko. Zainstalowane zostanie również nowe oświetlenie ulicy.

Projekt  obejmuje przebudowę ulicy Mielczarskiego oraz trzech przebić międzykwartałowych (ul. Mielczarskiego 33 do Ogrodów Karskiego, ul. Mielczarskiego 25 do Ogrodów Karskiego oraz ul. Mielczarskiego 26 do ul. Legionów 27).

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.