Reklama

Reklama

Kolejne 51 milionów złotych na walkę z koronawirusem w Łódzkiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejne 51 milionów złotych na walkę z koronawirusem w Łódzkiem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Samorząd województwa łódzkiego przeznaczy dodatkowe 51 mln na walkę z koronawirusem. Pieniądze pozwolą na zakup rękawic, gogli, maseczek, kombinezonów ochronnych czy fartuchów. Środki otrzymają szpitale i placówki lecznicze w Łódzkiem, które mają zespoły ratownictwa medycznego.

Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przeznaczył póki co 150 mln zł na walkę z koronawirusem

– Na walkę z pandemią w Łódzkiem urząd marszałkowski przeznaczył do tej pory blisko 150 mln zł zł, z czego 35 mln zł już wydaliśmy na środki ochrony osobistej - mówi Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego. – Ale to nie koniec. Do 30 podmiotów medycznych w województwie, w tym placówek: marszałkowskich, powiatowych, uniwersyteckich, instytutów i podmiotów niepublicznych trafią duże pieniądze za zakup sprzętu który chroni personel przed zakażeniem.

!reklama!

Do kogo dokładnie trafią pieniądze? Placówka, która otrzyma wsparcie, musi spełnić klika warunków. I tak: posiadać aktualną decyzję wojewody łódzkiego lub ministra zdrowia dotyczącą wydzielenia łóżek obserwacyjno-zakaźnych, w tym łóżek respiratorowych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

O pieniądze mogą również się ubiegać te jednostki, w których, decyzją wojewody łódzkiego, wydzielono łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 ale na oddziałach mi.in. chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, neurologii, interny, psychiatrii, kardiologii, ginekologii, położnictwa, pediatrii.

Polecamy: Gastronomia w Łodzi i okolicach pod ścianą. Kolejna restauracja z otwarciem ostatniej szansy

Wsparcie otrzyma szpital tymczasowy w hali Expo w Łodzi

Wsparcie też obejmie także szpital tymczasowy uruchomiony w hali Expo.

Środki trafią także do jednostek udzielających świadczeń ratownictwa medycznego, a które są wpisane do „Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Łódzkiego”.

Pieniądze na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - oraz budżetu państwa.

Przypominamy, że w najbliższym czasie do szpitali w regionie łódzkim trafi 50 aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, które zostaną zakupione przez samorząd województwa łódzkiego. Urządzenia te zostały bardzo dobrze ocenione przez lekarzy i mają pomóc w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19.

W ubiegłym roku zostało zakupionych około stu takich aparatów. Jak twierdzą lekarze urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej są ostatnim krokiem przed respiratorem. Dzięki tej terapii udało się już uratować życie wielu pacjentom z województwa łódzkiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy