Reklama

Reklama

Kolejne ognisko koronawirusa w Łódzkiem. Tym razem w fabryce systemów elektronicznych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Koronawirusa wykryto u sześciu osób, 19 przebywa na kwarantannie. Decyzją zarządu firmy wprowadzono "Projekt Izolacji".

Scanfil to fabryka systemów elektronicznych. Badania dały wynik pozytywny u 6 pracowników firmy. 19 osób przebywa na kwarantannie.

 !reklama!

"Projekt Izolacji" zakłada zabezpieczenie fabryki i jej pracowników. Firma postanowiła zabezpieczyć pracowników wdrażając procedury na trzech poziomach.

"Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa, zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem w fabryce oraz zapewnienia ciągłości produkcji zakładu, w którym zatrudnienie znajduje obecnie ponad 900 pracowników" - napisała firma oświadczeniu.

Jak wyjaśnia Scanfil w fabryce wprowadzono izolowanie zespołów, zachowanie dystansu i zapewnienie środków ochrony indywidualnej.

Pełna treść oświadczenia zarządu Scanfilu

Szanowni Państwo,

przez ostatnie miesiące od wybuchu pandemii Koronawirusa, powołany w fabryce Scanfil Poland oddział w Sieradzu Zespół Kryzysowy pracuje codziennie wdrażając liczne akcje prewencyjne. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa, zminimalizowanie ryzyka zakażenia Koronawirusem w fabryce oraz zapewnienia ciągłości produkcji zakładu, w którym zatrudnienie znajduje obecnie ponad 900 pracowników.

Najważniejsze działania, jakie wprowadziliśmy to wdrożenie „Projektu Izolacji", który zakłada zabezpieczenie fabryki i jej pracowników na 3 płaszczyznach:

  • Izolowanie zespołów – podział firmy na kilkadziesiąt małych odizolowanych od siebie obszarów; wydzielenie osobnych pomieszczeń socjalnych, tj. osobne szatnie, stołówki, etc.;
  • Zachowanie dystansu między pracownikami minimum 2 metry oraz wyznaczenie tras komunikacyjnych, oddzielenie stanowisk ekranami;
  • Zapewnienie środków ochrony indywidualnej tj. obowiązkowe przyłbice, rękawiczki oraz codzienne dezynfekcje.
Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników zdecydowaliśmy się również na zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy osób w grupie wiekowej najbardziej narażonej na zakażenie koronawirusem, a także gdzie to tylko możliwe wprowadziliśmy pracę zdalną. Dzięki temu 80% pracowników administracji wykonywało prace z domu.

Od momentu wybuchu pandemii w Wojewódzkim Szpitalu w Sieradzu, zagrożenie zakażeniem znacznie wzrosło. Oznaczało to dla nas oczywiście wzmocnienie działań i stałe kontrolowanie wdrożonych procedur bezpieczeństwa. Na bieżąco śledziliśmy wydarzenia w Sieradzu. Zaczął się również sezon urlopowy, na który przygotowaliśmy naszych pracowników przekazując im ulotki z informacjami o tym jak bezpiecznie spędzić urlop wypoczynkowy, a także jak bezpiecznie wrócić do pracy.

Dzięki wdrożonym przez ostatnie miesiące zasadom byliśmy przygotowani na pojawienie się 1 przypadku w Scanfil Sieradz i dzięki temu wyłączyliśmy z pracy tylko 1 obszar produkcyjny. Na dzień dzisiejszy 6 naszych pracowników, po testach na obecność koronawirusa uzyskało pozytywny wynik. Na ten moment mamy 19 osób na kwarantannie zleconej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Wszystkie osoby czują się dobrze i przebywają w izolacji domowej.

W związku z sytuacją jesteśmy w stałym kontakcie z jednostką Sanepidu w Sieradzu. W dniu dzisiejszym Zespół Kryzysowy wprowadził także kolejne obostrzenia tj. obowiązek pracy zdalnej dla wszystkich pracowników administracyjnych do odwołania oraz obowiązek noszenia przyłbic w trakcie całego dnia pracy. Obszary, w których pracują osoby przebywające obecnie na kwarantannie zostały poddane już całościowej dezynfekcji.

Większość zakażeń w naszej firmie powstało na zewnątrz organizacji, poprzez kontakty prywatne. Dlatego apelujemy, aby zachować zasady bezpieczeństwa i dystansu społecznego również poza miejscami pracy. To tutaj dochodzi do największej ilości kontaktów i zakażeń. Jeśli nie będziemy utrzymywać dyscypliny na zewnątrz firmy to żadne środki zapobiegawcze stosowane u pracodawców nie wystarczą.

Żródło: Dziennik Łódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy