Reklama

Reklama

Kolejne wzrosty zachorowań. Następne dwa powiaty z łódzkiego włączone do żółtej strefy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejne wzrosty zachorowań. Następne dwa powiaty z łódzkiego włączone do żółtej strefy  - Zdjęcie główne

Kolejne wzrosty zachorowań. Następne dwa powiaty z łódzkiego włączone do żółtej strefy (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od soboty do powiatu piotrkowskiego, który od 26 września znajduje się w strefie żółtej, dołączą jeszcze dwa powiaty – bełchatowski i wieluński.

Reklama

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia w tej kwestii. Zgodnie z dokumentem w strefie czerwonej znajdzie się 16 powiatów i miasto na prawach powiatu Sopot, a w żółtej 28 powiatów i miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Gdynia, Rzeszów, Kielce, Nowy Sącz i Szczecin. Projekt został skierowany do podpisu przez prezesa Rady Ministrów.

!reklama!

Ministerstwo Zdrowia przy pomocy rządowych stron aktualizuje listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Lista tworzona jest na podstawie dynamiki wzrostu zakażeń w regionie na przestrzeni ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

Ogłoszone ostatnio przez szefa resortu zdrowia nowe obostrzenia, które mają objąć żółte i czerwone strefy wejdą w życie najprawdopodobniej w połowie października. Najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia. 

Zgodnie ze zmianami w strefie czerwonej zostanie wprowadzone ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów do godziny 22.00

Z kolei obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej.

Źródło: Radio Łódź, RMF24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy