Reklama

Reklama

Kolejny etap ubierania miasta w zieleń. Trwają konsultacje dotyczące Ogrodów Sukienniczych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejny etap ubierania miasta w zieleń. Trwają konsultacje dotyczące Ogrodów Sukienniczych  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już w najbliższych dniach odbędą się konsultacje społeczne dotyczące preferencji mieszkańców wschodniej części Śródmieścia. Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek 23 września. 

Reklama

Projekt Ogrodów Sukienniczych to jeden z etapów programu rewitalizacji centrum Łodzi. Obejmuje on teren między ulicami: Wschodnią, Północną, Kopcińskiego i Narutowicza. Są to tereny bardzo zaniedbane, z dużą ilością niezabudowanych działek. O tym jak bardzo niewykorzystany potencjał drzemie w tym miejscu, niech świadczy fakt, że obecnie zamieszkuje go 15 tys. osób, a mogłoby 10 tys. więcej.

Za projekt jest odpowiedzialna Miejska Pracownia Urbanistyczna, która stworzyła także program Zielone Polesie.

Ogrody Sukiennicze mają być miejscem pełnym zieleni, oferującym możliwość rekreacji oraz komfort życia i korzystania z komunikacji miejskiej. Urzędnicy chcą zebrać jak najwięcej opinii mieszkańców, co do tego jak osiągnąć te cele oraz zrealizować potrzeby tych łodzian, którzy w przyszłości będą życ na zrewitalizowanych terenach.

- W przypadku Zielonego Polesia mocno skupiliśmy się na zieleni. Tym razem chcemy zająć się tematem szerzej. Interesują nas zarówno oczekiwania mieszkańców względem zieleni, jak i siatki komunikacji miejskiej, utworzenia nowych przestrzeni publicznych czy też oczekiwanych form rekreacji i wypoczynku - powiedziała Anna Sokołowska z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej

Pierwsze warsztaty odbyły się 23 wrześnie. Kolejne zaplanowano na 24 i 25 września. Wszystkie spotkania zaczynają się o godzinie 17.00 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego na ulicy POW 3/5. Z kolei 28 września w tym samym miejscu o godzinie 16.00 rozpoczną się warsztaty podsumowujące.

Efektem prac będzie zbiór oczekiwań mieszkańców. Urbaniści z MPU zaimplementują je do szkicu Ogrodów Sukienniczych. Wtedy szkic zostanie ponownie poddany osądowi mieszkańców. Potem zdobyta wiedza i szkic posłużą do opracowania szczegółowych planów miejscowych, które potem utworzą cały program rewitalizacji tej części Śródmieścia.

Źródło: Wyborcza Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy