Reklama

Reklama

Kolejny szpitali w Łódzkiem wstrzymał przyjęcia na oddziały. Zakażeni lekarze i pielęgniarki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejny szpitali w Łódzkiem wstrzymał przyjęcia na oddziały. Zakażeni lekarze i pielęgniarki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Powodem są potwierdzone przypadki koronawirusa.

Reklama

Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem wśród pracowników wstrzymał przyjęcia na trzy szpitalne oddziały. Zgodnie z procedurą sanitarną wstrzymano przyjęcia na oddziały chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczy oraz chirurgiczny.

!reklama!

Na oddziale chirurgicznym dodatni wynik testu otrzymały dwie pielęgniarki, a kolejne dwie skierowano na kwarantannę. Pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał lekarz oraz jedna osoba z grupy statystyk pracujący na oddziale chorób wewnętrznych. Kwarantanną objęto czterech lekarzy interny, dwóch lekarzy stażystów, dwie pielęgniarki, jedną osobę z personelu higieniczno-porządkowego oraz dwie z grupy statystyk.

Na oddziale neonatologicznym i ginekologiczno-położniczym oraz w samej poradni dla kobiet w ciąży dodatni wynik otrzymał lekarz i położna. Trzech lekarzy, cztery położne oraz jedna osoba z grupy statystyk zostało objętych kwarantanną. Jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono też w poradni chirurgicznej. Chora jest pielęgniarka. Kwarantanną objęto jedną pielęgniarkę z tej poradni oraz jedną pielęgniarkę z medycyny szkolnej.

Kwarantannę nałożono ponadto na pielęgniarkę oraz pracownika z personelu higieniczno-porządkowego izby przyjęć oraz dwie pielęgniarki z oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. W aptece przy szpitalu dodatni wynik otrzymały natomiast dwie osoby, a kolejne dwie wysłano na kwarantannę.

Szpital w Łowiczu wciąż ma wystarczającą ilość personelu medycznego, by świadczyć opiekę nad pacjentami - czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Łowiczu.

Źródło: Dziennik Łódzki, naszemiasto.pl, lowiczanin.info

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy