Reklama

Reklama

Kolejny tydzień, kolejna kumulacja remontów w Łodzi. Co tym razem czeka kierowców?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Kolejny tydzień, kolejna kumulacja remontów w Łodzi. Co tym razem czeka kierowców?  - Zdjęcie główne

W ostatnim czasie ten znak prześladuje łódzkich kierowców. Od 18 października ruszyły kolejne prace na drogach w Łodzi. | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W tym tygodniu Urząd Miasta Łodzi zapowiedział m.in. rozpoczęcie remontów trzech łódzkich ulic. Od poniedziałku, 18 października roboty drogowe rozpoczęły się na ul. Julianowskiej, Pojezierskiej, a także największy tegoroczny remont w centrum Łodzi, czyli modernizacja ul. Jaracza. Jakie zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców i pasażerów MPK Łódź?

Reklama

Remonty ul. Jaracza, Julianowskiej i Pojezierskiej w Łodzi wystartowały... jednocześnie

Kolejne ogłoszenia związane z rozpoczęciem remontów łódzkich ulic tej jesieni nie dziwią ją chyba żadnego kierowcy czy pasażera MPK Łódź. Zmotoryzowani zwracają uwagę na to, że prace na drogach prowadzone są jednoczasowo, co przekłada się na ogromne utrudnienia w ruchu, a co za tym idzie paraliż miasta w godzinach szczytu. 

W poniedziałek, 18 października wystartowały remonty ul. Julianowskiej, Pojezierskiej i Jaracza, ten ostatni zapowiadany jako największy remont w centrum. W pierwszym etapie robót, na wszystkich trzech ulicach wykonane zostanie frezowanie nawierzchni.

Prace na ul. Jaracza przeprowadzone będą między ul. Kopcińskiego, a Polskiej Organizacji Wojskowej. W pierwszej kolejności nawierzchnia zostanie wymieniona na odcinku od P.O.W. do Sterlinga i dlatego odcinek został już wyłączony z ruchu. Przejazd przez skrzyżowanie z ul. Polskiej Organizacji Wojskowej jest utrudniony i możliwy tylko z P.O.W. od strony ul. Narutowicza w Jaracza w kierunku ul. Piotrkowskiej. Wygrodzenia pojawiły się również na skrzyżowaniu Jaracza / Sterlinga, ale tutaj przejazd Jaracza do Sterlinga i przez Sterlinga jest nadal możliwy. 

Remont wystartował również na ul. Pojezierskiej. Trwają prace nad wymianą nawierzchni między przejazdem kolejowym a ulicą brukową. Przejazd Pojezierską możliwy jest w jednym kierunku w stronę ul. Brukowej. 

Na ul. Julianowskiej roboty drogowe prowadzone są między Zgierską, a Łagiewnicką. Prace odbywać się będą pod ruchem, zajmując poszczególne pasy. 

Jakie inne prace na łódzkich drogach ruszyły w tym tygodniu?

Od 1 października trwają roboty na ul. Sołeckiej gdzie nowa nawierzchnia z geokraty zostanie położona na północ od skrzyżowania z ul. Kosodrzewiny. Ulica Sołecka nie posiada odwodnienia, ani kanalizacji, aby można było wykonać nowa nawierzchnię z asfaltu. Geokrata pozwoli poprawić warunki dojazdu mieszkańców i utrzymać drogę w dobrym stanie. Podczas prac zapewnione zostaną tylko wjazdy docelowe. 

Aktualnie prace remontowe prowadzone są na 9 łódzkich ulicach (Sienkiewicza, Jaracza, Pojezierska, Julianowska, Kasprzaka, Struga, Żeligowskiego, 6 sierpnia i Sołeckiej). od 4 października trwa drugi etap remontu wiaduktów na ul. Dąbrowskiego w Łodzi. 

Miasto zapowiedziało jednak kolejne remonty. Po Wszystkich Świętych roboty drogowe wystartują m.in. na ul. Konstytucyjnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy