Reklama

Reklama

Kolejny wypadek na Starych Bałutach. Wraca sprawa feralnego skrzyżowania [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 5 lis 2019 14:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź We wtorek 5 listopada doszło do kolejnego wypadku na skrzyżowaniu ulic Organizacji “Wolność i Niezawisłość” i Młynarskiej. Tym razem samochód osobowy wjechał w ogrodzenie posesji znajdującej się na rogu ulic. To kolejny wypadek w tym miejscu. 

O sprawie zostaliśmy poinformowani na naszą skrzynkę kontaktową od jednej z okolicznych mieszkanek. Samochód osobowy wjechał w ogrodzenie pobliskiej posesji. Wypadek miał miejsce 4 listopada około godziny 12.30. Ze zdjęć wynika, że jedna z osób jadących czarnym autem została poszkodowana. Wezwani na miejsce strażacy udzielili jej pomocy. Została ona także przewieziona do szpitala.

To już kolejny niebezpieczny wypadek na tym feralnym skrzyżowaniu. Wcześniej informowaliśmy o trudnej sytuacji mieszkańców, którzy boją się o bezpieczeństwo własne i swoich dzieci.

Jak się okazuje, policja również jest świadoma zagrożenia, jakie stwarza to niebezpieczne skrzyżowanie. Dotarliśmy do pisma Komendy Miejskiej Policji do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w którym funkcjonariusze zwracają uwagę na wzrost liczby notowanych na tym skrzyżowaniu wypadków.

Zgodnie z policyjnymi statystykami, od początku 2019 roku do końca okresu wakacyjnego w tym miejscu odnotowano 16 zdarzeń drogowych, w tym do 5 wypadków drogowych i 11 kolizji. W wyniku tych zdarzeń 7 osób zostało rannych. Według policji liczba zdarzeń w omawianym okresie jest wyższa o prawie 30 proc. w stosunku do liczby wszystkich zdarzeń w 2018 roku oraz wyższa aż o 80 proc. w porównaniu z rokiem 2017. Wyraźnie widać więc, że na skrzyżowaniu ulic Organizacji “WiN” i Młynarskiej coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Okoliczni mieszkańcy potwierdzają te dane, wskazując że ogólna liczba zdarzeń jest jeszcze większa. Duża część kierowców biorących udział w kolizjach nie wzywa policji, rozwiązując sprawę stłuczki między sobą.

W związku z tymi danymi, funkcjonariusze rekomendują odmalowanie istniejącego oznakowania poziomego na obu jezdniach. Dodatkowo proponują, aby na ulicy Młynarskiej wyznaczyć linię bezwzględnego zatrzymania oraz rozważyć wprowadzenie pinezkowych progów zwalniających, co spowoduje zmniejszenie prędkości nadjeżdżających samochodów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.