Reklama

Reklama

Komendant Straży Miejskiej przeprasza mieszańców Łodzi. Chodzi o brutalne zachowanie dwóch strażników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Komendant Straży Miejskiej przeprasza mieszańców Łodzi. Chodzi o brutalne zachowanie dwóch strażników - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wobec funkcjonariuszy zostaną wyciągnięte konsekwencje z wydaleniem ze służby włącznie.

Reklama

Chodzi o sytuację z sobotniego wieczora, kiedy to dwójka strażników miejskich probowała zaciągnąć siłą do samochodu i spryskała gazem młodego mężczyznę, który zwrócił im uwagę. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Piotrkowskiej niedaleko siedziby Prawa i Sprawiedliwości.

!reklama!

Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, mężczyzna odmówił podania swoich danych, po czym jeden ze strażników użył wobec niego siły. Obaj strażnicy próbowali zaciągnąć siłą mężczyznę do auta. Jeden z nich ciągnął chłopaka za szyję, drugi próbował wykręcić mu ręce. Mimo to nie dali rady go przewrócić ani zaciągnąć do auta.

Komendant Straży Miejskiej, Zbigniew Kuleta, zareagował zdecydowanie:

W związku z karygodnym zachowaniem dwóch strażników miejskich podczas weekendowych protestów pragnę przeprosić wszystkich mieszkańców Łodzi. Jednocześnie informuję, że wobec strażników miejskich zostaną wyciągnięte konsekwencje, ze zwolnieniem ze służby włącznie. W związku z epidemią COVID 19, Straż Miejska trafiła pod nadzór Wojewody Łódzkiego. Z niepokojem obserwuję, że zlecane nam przez wojewodę zadania wykraczają poza działania związane z walką z epidemią.

Nie ma mojej zgody na to, aby strażnicy miejscy wykorzystywani byli do działań o charakterze politycznym, do ochrony siedzib jakichkolwiek partii politycznych oraz do działań mających znamiona represji wobec mieszkańców miasta. Naszym zadaniem powinno być przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa łódzkim seniorom, pomoc w dostarczaniu posiłków do podopiecznych dziennych domów pobytu, wsparcie samotnych i chorych łodzian w organizacji spraw życia codziennego.

Mam nadzieję, że sytuacja, która miała miejsce podczas weekendu, nigdy więcej się nie powtórzy, a strażnicy miejscy ze zwiększonym zaangażowaniem i poświęceniem, będą starać się zapracować na Państwa uznanie i szacunek.

Także radni łódzcy po weekendowych wydarzeniach na ulicy Piotrkowskiej zaapelowali do strażników miejskich o godne zachowanie. - W sprawie szarpania na ulicy łodzianina zwołuję posiedzenie Komisji Ładu Społeczno-Prawnego w najbliższą środę na godzinę 12:00. Ta sytuacja musi zostać wyjaśniona. Zaproszę na nią wojewodę łódzkiego i poproszę o złożenie wyjaśnień - zakomunikował Tomasz Kacprzak, przewodniczący Komisji Ładu Społeczno-Prawnego.

Źródło: Straż Miejska, UMŁ, Gazeta Wyborcza, Facebook

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy