Reklama

Reklama

Komisja radnych pochyli się nad wnioskami w ramach budżetu obywatelskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Komisja radnych pochyli się nad wnioskami w ramach budżetu obywatelskiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Aż 1437 projektów zostało złożonych do VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Zakończył się etap opiniowania, a teraz wnioski trafią do komisji radnych Rady Miejskiej. Prace rozpoczną się w poniedziałek 29 lipa i mają potrwać do 10 sierpnia.

Reklama

Pierwszy raz od siedmiu lat realizacji programu budżetu obywatelskiego, mieszkańcy Łodzi nie zgłaszali projektów ponadosiedlowych. Wnioski musiały obejmować inwestycje na osiedlach. Absolutnie pierwsze miejsce pod względem ilości projektów odnotowały Chojny-Dąbrowa. Tamtejsi mieszkańcy mieli w tym roku aż 100 pomysłów na swoje otoczenie.

Wśród tegorocznych wniosków 380 dotyczy osiedli z terenu Bałut, 323 z dzielnicy Górna, 314 z Widzewa, 302 z terenu Polesia, zaś 115 ze Śródmieścia Łodzi. W sumie do tegorocznej edycji BO przedłożono aż 1437 projektów, których łączna suma opiewa na kwotę 311 mln zł.

Najczęściej wnioskodawcy wskazywali na kwestie edukacji, infrastruktury drogowej oraz terenów zielonych.

Etap głosowania na projekty zgłoszone do ŁBO 2019/2020 zostanie uruchomiony 14 września br. Do podziału w ramach programu jest niemal 50 mln zł, podzielone na poszczególne osiedla. Szczegółowe informację są dostępne na stronie: lodz.pl/bo

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy