Reklama

Reklama

Koncert "Biblia Polska" w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koncert "Biblia Polska" w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Stowarzyszenie Muza Dei zaprasza do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie odbędzie się koncert pt. „Biblia Polska". Nazwa projektu wywodzi się od tytuły wiersza Kazimierza Wierzyńskiego. Wydarzenie to będzie miało charakter widowiska multimedialnego i interdyscyplinarnego, skoncentrowanego na kultywowaniu tradycji. 

Reklama

Celem projektu jest promocja muzyki polskiej i narodowego dziedzictwa kulturowego, popularyzacja dzieł wybitnych autorytetów artystycznych wspólnie z uzdolnionymi artystami młodego pokolenia, a także działanie na rzecz dialogu społecznego i kulturowego, zwłaszcza propagowanie postaw opartych na świadomości własnej tożsamości kulturowej.  „Biblia Polska” ma również podnieść świadomość kulturową wśród odbiorców projektu, pomóc w budowaniu tożsamości i wspólnoty narodowej oraz zainteresowania odbiorców dziejami Polski i Polaków, a także przybliżenie w atrakcyjnej i artystycznej formie polskich symboli narodowych.

Poprzez patriotyczno-edukacyjne widowisko „Biblia Polska” odbiorca ma szansę wzbudzić w sobie wrażliwość na piękno. Wszak koncert ten to nie tylko bliżej nieokreślona muzyka. To muzyka najwyższej jakości, która poprzez dźwięk i słowo pomaga uzmysłowić ogromną wartość, jaką jest dziedzictwo narodowe. Jest to wielka szansa, by o muzyce patriotycznej podjąć ważną dyskusję i docenić rolę muzyki w życiu społecznym.

Autorem scenariusza i współtwórcą projektu jest wspaniały aktor Dariusz Kowalski. Natomiast za stronę muzyczną odpowiada Marcin Pospieszalski – aranżer, basista oraz producent muzyczny. Wśród pozostałych artystów usłyszymy m.in. Agnieszkę Cudzich, siostry Melosik, Agnieszkę Musiał, Barbarę Pospieszalską, zespół Full Power Spirit, Dariusza Muchę, a także aktorów Dominikę Chorosińską i Radosława Osypiuka oraz chór Strefy Chwały.

Podczas widowiska ubogaconego nowoczesnymi efektami multimedialnymi ekranów ledowych, zaproszeni artyści zaprezentują państwu dzieła wybitnych twórców historii Polski. Znajdziemy wśród nich: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Cypriana Kamila Norwida, Kazimierza Wierzyńskiego, Tadeusza Gajcego, Mariana Piechala, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Karola Wojtyły, Stefana Wyszyńskiego czy też Jerzego Popiełuszki. 

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy