Reklama

Reklama

Koncert symfoniczny pamięci Grażyny Bacewicz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koncert symfoniczny pamięci Grażyny Bacewicz - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W najbliższy piątek Filharmonia Łódzka zaprasza na niezwykły koncert poświęcony pamięci Grażyny Bacewicz.

Reklama

Koncert symfoniczny pamięci Grażyny Bacewicz

W bieżącym roku nazwisko Grażyny Bacewicz pojawiało się w programach koncertowych szczególnie często, a to za sprawą dwóch rocznic: 110 rocznicy urodzin i 50-lecia śmierci kompozytorki. Poświęcony jej będzie również koncert w najbliższy piątek.
„Muzyka na smyczki, trąbki i perkusję”, która znajdzie się w programie, była zapowiedzią nowego etapu w twórczości kompozytorki, kojarzonej w znacznym stopniu z nurtem neoklasycznym. Tymczasem "Muzyka..." świadczy o zainteresowaniach sonorystycznych, które wiążą się z poszukiwaniem nowych jakości brzmieniowych. Udział trąbki w tym utworze zdeterminował też wybór innych pozycji repertuarowych. Usłyszymy dwa koncerty na dwie trąbki: barokowego mistrza Antonia Vivaldiego i współczesnego kompozytora australijskiego Brendana Collinsa. W programie znajdzie się także klasyczne Mozartowskie divertimento i I Symfonia „Klasyczna” Siergieja Prokofiewa z 1916 roku – chyba najbardziej znany utwór reprezentujący styl neoklasyczny. Koncert poprowadzi Agnieszka Nagórka, która zajmuje się zarówno dyrygenturą symfoniczną, jak i operową.
W trakcie koncertu istnieje możliwość skorzystania z bawialni dla dzieci. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowych informacji udzielają kasy FŁ.

Przed koncertem, o godz. 18.15, odbędzie się spotkanie, podczas którego o muzyce i artystach opowie Małgorzata Janicka-Słysz. Wstęp na wykład jest wolny.

Koncert symfoniczny pamięci Grażyny Bacewicz
6 grudnia 2019 / PIĄTEK / 19.00


Źródło: Filharmonia Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy