Reklama

Reklama

Koniec remontu przy Sienkiewicza i Tuwima. Po świętach kolejne prace w tej okolicy [ZMIANY MPK]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koniec remontu przy Sienkiewicza i Tuwima. Po świętach kolejne prace w tej okolicy [ZMIANY MPK] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zakończono prace na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Tuwima. W sobotę, 11 kwietnia ulica Tuwima zostanie otwarta dla ruchu, a po świętach wielkanocnych rozpoczną się prace na kolejnym odcinku ul. Sienkiewicza.

Reklama

- Prace nad modernizacją wodociągu w skrzyżowaniu ulic Tuwima i Sienkiewicza zakończyliśmy zgodnie z harmonogramem. W poniedziałek wykonawca położył nowy asfalt, dzięki temu oddajemy kolejny odcinek ul. Sienkiewicza. Po świętach chcemy kontynuować prace na Sienkiewicza od skrzyżowania z Tuwima w kierunku ulicy Moniuszki. Zgodnie z umową wykonawca ma czas do 30 lipca na zakończenie robót budowlanych. Całkowity koszt modernizacji wodociągu w Sienkiewicza to blisko 5 mln zł. Mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, inwestycje nadzorowane przez ŁSI są realizowane bez zmian w terminach, dotyczy to zarówno budowy kanalizacji jak i modernizacji wodociągów w Łodzi  – informuje Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

!reklama!

W nocy z piątku na sobotę otwarta dla ruchu zostanie ulica Tuwima. Wprowadzona zostanie jednocześnie nowa organizacja ruchu na ul. Sienkiewicza od Tuwima do Moniuszki – ten odcinek stanie się jednokierunkowy. Prace prowadzone będą na prawym pasie, a lewym pasem kierowcy pojadą do ul. Narutowicza.

Na swoje stałe trasy po ul. Tuwima powrócą autobusy linii 80 i 83. Zmieniona zostanie trasa autobusów nocnych: N7 i N8. Linia 57 natomiast będzie kursować bez zmian w kierunku pętli Marysin Stadion po Sienkiewicza, a w kierunku krańcówki Piastów Kurak przez ul. Kilińskiego.

Zmiany tras autobusów nocnych:

Linia N7 pojedzie przez Narutowicza i Kilińskiego do al. Rodziny Poznańskich. Trasa obowiązuje w obu kierunkach.

Linia N8 z Dąbrowy do dworca Łódź Fabryczna dojedzie bez zmian, a następnie Kilińskiego i Tuwima do Kościuszki. W powrotną stronę pojedzie przez Zieloną, Narutowicza i Kilińskiego do al. Rodziny Poznańskich, gdzie wróci na swoją trasę. 

Rewitalizacja obszarowa

Przebudowa ul. Sienkiewicza realizowana jest w ramach Rewitalizacji Obszarowej. W jej przebudowie kluczowym była wymiana przestarzałych instalacji podziemnych – wodociągów i gazociągów. Dodatkowo wymienione zostały chodniki i nawierzchnia po pracach podziemnych oraz wyznaczono miejsca parkingowe i stworzono zieleńce. Takie działania mają na celu spójność i jednolity wygląd rewitalizowanego Śródmieścia – dla poprawy komfortu i estetyki centrum Łodzi.

- Prace na odcinku od Piłsudskiego do Tuwima potrwają do wakacji, natomiast kolejny odcinek od Tuwima do Narutowicza, na którym właśnie rozpoczną się prace zakończy się na przełomie roku. Również na tym odcinku po przebudowie wodociągu, Zarząd Inwestycji Miejskich wykona modernizację drogi, wymianę chodników, oraz powstaną miejsca parkingowe i zieleńce – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy