Reklama

Reklama

Koniec z błotem i dziurami na ulicy Bałtyckiej. W planie remont kolejnej ulicy na Górnej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 28 sty 2020 12:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Błoto, dziury, koleiny – tak do niedawna opisywało się ulicę Bałtycką w Łodzi, ale to już przeszłość. Dziś dojazdy do posesji wiodą asfaltową jezdnią, a piesi korzystają z szerokiego chodnika. Taka sama perspektywa czeka w tym roku mieszkańców ulicy Lotnej.  

Reklama

!reklama!Utrudniony przejazd gruntową ulicą Bałtycką dawał się we znaki szczególnie przy mokrej aurze. Opady deszczu, czy roztopy śniegu generowały dodatkowo błoto, które uprzykrzało życie kierowcom i pieszym.

Modernizacja ulicy Bałtyckiej

W wyniku przeprowadzonej modernizacji ul. Bałtycka zyskała twardą nawierzchnię i chodniki, dzięki czemu błoto, koleiny i dziury pozostaną dla mieszkańców tylko złym wspomnieniem.

- Na ul. Bałtyckiej wybudowana została kanalizacja i odwodnienie. Uporządkowaliśmy pas drogowy i wyprostowaliśmy ulice. Powstała asfaltowa droga, chodniki, nowe oświetlenie i zieleńce przy wjazdach do posesji. Było wiele kolizji z energetyką i do przestawienia słupy oświetleniowe, które stały w śladzie nowej drogi – wyjaśnia Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Polecamy: Łódź Fabryczna jedną z kluczowych inwestycji XXI wieku w Polsce?

Jak przekazuje Zarząd Inwestycji Miejskich, ukończenie remontu ulicy Bałtyckiej otwiera możliwość rozpoczęcia prac na prostopadłej ulicy Lotnej, która jeszcze stanowi drogę gruntową.  

- Dzięki wybudowaniu kanalizacji w ul. Bałtyckiej, możemy przyłączyć do niej planowane odwodnienie w ul. Lotnej i tym samym zrealizować przebudowę kolejnej ulicydodaje Katarzyna Mikołajec.

Do remontu ulica Lotna

Plan modernizacji ulicy Lotnej zakłada powstanie woonerfu z ciągiem pieszo-jezdni. Charakter drogi osiedlowej o spokojnym ruchu pozwala na zastosowanie jako nawierzchni kostki. Bezpieczeństwo pieszych powinno poprawić wyniesione skrzyżowanie z ul. Bałtycką. Dodatkowo na przebudowanej ul. Lotnej w trzech miejscach zostanie tak poprowadzony tor jazdy, by kierowcy nie rozwijali nadmiernej prędkości. Całości mają dopełnić nowe nasadzenia oraz niska zieleń, w sumie pojawią się 24 drzewa i 724 m2 krzewów. Koszt przebudowy ulicy Lotnej wyniesie ok. 2,5 mln złotych. Przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony w marcu. 

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.