Reklama

Reklama

Konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Osiem lat temu wygrał policjant z Łodzi. Kto zwycięży tym razem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Osiem lat temu wygrał policjant z Łodzi. Kto zwycięży tym razem? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Podczas edycji w 2013 roku wygrał policjant z Łodzi - asp. szt.  Dariusz Szczepaniak. Jakie są zasady konkursu? Do kogo jest skierowany? O tym w artykule poniżej. Może znacie empatycznych policjantów ze swojej okolicy?

Reklama

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” - cel 

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.

!reklama!

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.

Polecamy: Policjanci z Łodzi eskortowali mężczyznę, który wiózł 5-letnią córkę do szpitala
Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.

czytaj także: Pabianice. Porwanie, broń i narkotyki. Policjanci uratowali kobietę, którą siłą wciągnięto do samochodu [zdjęcia]

KGP: Obecność wśród laureatów to wyjątkowe wyróżnienie

Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Polecamy: Łódzkie. Policjanci z Kutna pomogli rocznemu Antosiowi, który zakrztusił się skuwką
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 czerwca 2021 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl. Można je pobrać tutaj.

Laureatów konkursu wybiera komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. 

Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy