reklama
reklama

Konkursy na temat pamięci o obozie przy Przemysłowej w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Konkursy na temat pamięci o obozie przy Przemysłowej w Łodzi - Zdjęcie główne

Konkursy na temat obozu przy Przemysłowej w Łodzi | foto Materiał partnera

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Stowarzyszenie U siebie-At home - krakowska organizacja pozarządowa od ponad 10 lat działająca na rzecz promocji pamięci o obozie przy Przemysłowej w Łodzi, ogłasza dwa konkursy, których celem jest dalsze upowszechnianie wiedzy o wciąż mało znanym obozie, a także zachęcenie uczniów do aktywnego poszukiwania wiedzy historycznej. Adresatami konkursów na przewodnik po terenie dawnego obozu oraz na logo pierwszej strony internetowej upowszechniającej wiedzę o obozie przy Przemysłowej, są mieszkańcy Łodzi/województwa łódzkiego, w tym uczniowie i nauczyciele oraz przewodnicy miejscy.
reklama

KONKURSY
➢ NA PRZEWODNIK PO TERENIE DAWNEGO OBOZU PRZY ULICY PRZEMYSŁOWEJ W ŁODZI
➢ NA LOGO PIERWSZEJ WWW NA TEMAT OBOZU

KONKURS „Obóz przy Przemysłowej. Logo strony www.obozprzyprzemyslowej.pl
Zadaniem uczestników Konkursu jest stworzenie logo strony internetowej www.obozprzyprzemyslowej.pl
Zaproszenie do wzięcia udziału w Konkursie jest skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 lat z województwa łódzkiego. Pracę oraz kartę uczestnictwa należy przesłać do 30.11.2021 roku na adres mailowy: stowarzyszenie.usiebie@gmail.com – w temacie wiadomości proszę wpisać: LOGO obozprzyprzemyslowej
Wybrane zostaną najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych: I – 6 - 9 lat, II – 10 - 14 lat, III – 15 - 19 lat. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.

KONKURS „Obóz przy Przemysłowej. Przewodnik po terenie dawnego obozu”
Zadaniem uczestników Konkursu jest stworzenie przewodnika po terenie dawnego obozu.
W Konkursie mogą brać udział osoby indywidualne zainteresowane tematem, mające pomysł na przewodnik, bez ograniczeń wiekowych, w tym: przewodnicy miejscy, edukatorzy, miłośnicy historii. Pracę oraz kartę uczestnictwa należy przesłać do 30.11.2021 roku na adres mailowy: stowarzyszenie.usiebie@gmail.com - w temacie wiadomości proszę wpisać: PRZEWODNIK obozprzyprzemyslowej
Wybrane zostaną najlepsze prace w 2 kategoriach wiekowych: uczestnicy niepełnoletni, uczestnicy pełnoletni. Laureaci otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. Nagroda za I miejsce w obu kategoriach wiekowych wynosi 500 zł.

Ogłoszenie zwycięzców Konkursów oraz publikacja prac nastąpi do 31.12.2021 roku na stronie internetowej projektu www.obozprzyprzemyslowej.pl

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej projektu www.obozprzyprzemyslowej.pl

Szczegółowe informacje w załączonych Zaproszeniach i Regulaminach. Pytania dotyczące Konkursu prosimy nadsyłać na adres: stowarzyszenie.usiebie@gmail.com

W zebraniu koniecznych informacji do przygotowania prac konkursowych może pomóc stworzona przez Stowarzyszenie U siebie-At home w 2020 roku, a aktualnie rozwijana, strona internetowa www.obozprzyprzemyslowej.pl, która jest pierwszą stroną www w całości poświęconą upowszechnianiu wiedzy na temat dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu dla dzieci i młodzieży polskiej przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Na stronie można znaleźć m.in.:
- wystawę prezentującą ekspozycję dot. obozu z Izby Pamięci SP nr 81 w Łodzi,
- scenariusze lekcji do nauki o historii obozu,
- zapis pierwszej dyskusji teoretyków i praktyków zajmujących się historią obozu,
- bibliografię obozu,
- bazę instytucji posiadających zbiory związane z obozem,
- fragmenty pierwszych od czasów II wojny światowej wydanych drukiem wspomnień byłej więźniarki obozu na Przemysłowej – Eee… tam, takiego obozu nie było – wspomnienia Genowefy Kowalczuk, byłej więźniarki obozu przy ulicy Przemysłowej w Łodzi.
Ze strony www.obozprzyprzemyslowej.pl można przejść do Wirtualnego Muzeum obozu - www.muzeumprzyprzemyslowej.pl – strony, która prezentuje rezultaty 10-letniej działalności na rzecz przywracania pamięci o obozie na Przemysłowej, prowadzonej przez Urszulę Sochacką (dziennikarkę, realizatorkę TV, inicjatorkę projektów edukacyjnych dot. obozu, autorkę filmu dokumentalnego o obozie Nie wolno się brzydko bawić i książki Eee… tam, takiego obozu nie było, córki byłego więźnia obozu), we współpracy z Partnerami projektowymi z kraju i zagranicy, głównie ze Szkołą Podstawową nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi w Łodzi. W Wirtualnym Muzeum można znaleźć m.in. bazę instytucji upamiętniających dziecięce ofiary obozu. Strona Wirtualnego Muzeum obozu została zrealizowana w 2020 roku, w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkursy organizowane w ramach projektu Obóz przy ulicy Przemysłowej w Łodzi - rozwój i promocja strony www dedykowanej pamięci o mało znanym dziecięcym obozie.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama