Reklama

Reklama

Konsultacje planu przeciwdziałania skutkom suszy w 15 miastach Polski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Konsultacje planu przeciwdziałania skutkom suszy w 15 miastach Polski - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 15 sierpnia rozpoczynają się  konsultacje pilotowanego przez Wody Polskie rządowego planu przeciwdziałania skutkom suszy. Dokument ten ma za zadanie określić obszary zagrożone tym zjawiskiem, możliwości przeciwdziałania oraz łagodzenia jego skutków. Otwarte spotkania w sprawie planu będą organizowane przez kolejne  miesiące  w 15 miastach Polski, także w Łodzi.

Reklama

Głównym elementem konsultacji będzie cykl spotkań w 15 miastach Polski. Szczególnie zagrożone suszą są tereny położone w centralnej Polsce, m.in. w województwie łódzkim, w którym już zaczynają się tworzyć strefy pustynne. Poważne zagrożenie jest też na Kujawach, Pojezierzu Dobrzyńskim i Pojezierzu Chełmińskim.

Dyskusja o suszy i stanie polskich zasobów wody zwykle pojawia się latem. Alarm podnoszony jest jednak nie w porę .Taki stan rzeczy zmienić ma plan przeciwdziałania skutkom suszy. W ramach tego dokumentu ma zostać opracowana identyfikacja i hierarchizacja obszarów zagrożonych suszą, ocena potrzeb, a także działania mające im przeciwdziałać. Stworzony ma być też zestaw działań mający na celu ograniczanie i łagodzenie skutków oddziaływania suszy na społeczeństwo, środowisko oraz gospodarkę. Generalnie chodzi o prewencję i zapobieganie skutkom przed ich pojawieniem się, a nie o działania reaktywne. Dokument ten wraz z planami gospodarowania wodami, zarządzania ryzykiem powodziowym oraz utrzymania wód, przyczynić ma się do poprawy stanu gospodarki wodnej w Polsce i zapewnienia odpowiedniej ilości wód o co najmniej dobrej jakości.

W lipcu rozpoczęły się uzgodnienia z wojewodami i resortami, zaś kolejnym etapem mają być ruszające od 15 sierpnia konsultacje społeczne. Ich głównym elementem będzie cykl spotkań w 15 miastach Polski: Poznaniu Zielonej Górze, Wrocławiu, Gliwicach, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie, Gdańsku, Bydgoszczy, Olsztynie, Białymstoku, Łodzi i Warszawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy