Reklama

Reklama

Kontrabanda na Bałuckim Rynku. Znaleziono papierosy, tytoń, alkohol

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podczas kontroli przeprowadzonej w czwartek 7 listopada na Bałuckim Rynku, funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli ponad 40 tys. papierosów, prawie 32 kg tytoniu bez akcyzy i 10 litrów alkoholu z nieznanego źródła. Potencjalne straty Skarbu Państwa oszacowano na 65 tys. złotych. 

Reklama

Bałucki Rynek - największe targowisko w Łodzi, podobnie jak inne tego typu miejsca, jest pod stałą kontrolą Krajowej Administracji Skarbowej. Jak się okazuje, skuteczną.

Podczas patrolu 7 listopada funkcjonariusze celno-skarbowi zabezpieczyli na Bałuckim Rynku ponad 40 tys. papierosów, prawie 32 kg tytoniu bez akcyzy oraz 10 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Nielegalne wyroby akcyzowe były schowane w dwóch autach zaparkowanych w pobliżu Rynku oraz w torbach i kartonach schowanych w różnych miejscach targowiska. Funkcjonariusze znaleźli jeszcze jedno nietypowe miejsce, gdzie przechowywana była kontrabanda. Cześć nielegalnych wyrobów była schowana w specjalnie skonstruowanej skrytce ukrytej w chodniku.

Potencjalne straty państwa oszacowano na 65 tys. złotych.

Łódzki Urząd Celno-Skarbowy będzie prowadził dochodzenie w celu ustalenia właścicieli kontrabandy. Handel towarami bez akcyzy jest zagrożony karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy