Reklama

Reklama

Kontrowersje wokół wpisu wojewody o LGBT. Konferencja w siedzibie Rady Miejskiej Łodzi [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kontrowersje wokół wpisu wojewody o LGBT. Konferencja w siedzibie Rady Miejskiej Łodzi [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na wtorkowej (1 października) konferencji prasowej w siedzibie Rady Miejskiej Łodzi, Bartosz Domaszewicz, wiceprzewodniczący Rady oraz Agata Kobylińska, działaczka społeczne, skrytykowali pomysły wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua dotyczące edukacji seksualnej. 

Reklama

Konferencja była odpowiedzią na wpis wojewody łódzkiego na jednym z portali społecznościowych dotyczący ideologii LGBT. Według Bartosza Domaszewicza oraz Agaty Kobylińskiej kontrowersje budzi także materiał prasowy wojewody, który przez niektórych może zostać uznany za wyborczy. Według radnego i działaczki nie jest on właściwie oznakowany.

Władze miasta mają również obawy o to, czy rząd może próbować wpływać na treść i tematykę programów społecznych realizowanych przez samorząd łódzki.

- Dlaczego samorządowcom odbiera się decyzję dotyczącą tego, jakie programy edukacyjne będą realizowane w szkołach? Przecież bardzo często różne projekty są wdrażane dzięki środkom finansowym miasta. Być może panu wojewodzie brak konkretnej wiedzy lub cynicznie wykorzystuje argumentację do walki w kampanii wyborczej. Mówił, że chce zakazać „seksualizacji dzieci”. W programie dotyczącym edukacji seksualnej jest przekazywana konkretna wiedza przez osoby wykształcone i kompetentne. Często pierwszym informatorem dzieci o życiu intymnym jest internet. Tak nie powinno być. Zajęcia z edukacji seksualnej przekazują młodym ludziom jedynie rzetelne i prawdziwe informacje - powiedział Bartosz Domaszewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łodzi

Do sprawy odniosła się również Agata Kobylińska, działaczka społeczna. Jej zdaniem zarzuty wojewody są całkowicie nietrafione. Jak podkreślała, jest osobą wykształconą kierunkowo i doświadczoną, dlatego wie, jak należy pracować z dziećmi i młodzieżą.

- Prowadzę warsztaty z edukacji seksualnej w szkołach i jestem oburzona tym, że ktoś podważa moje kompetencje. Doskonale wiem, jak należy pracować z dziećmi i młodzieżą. Wypowiedzi wojewody są skandaliczne. W materiałach wyborczych i na Facebook’u szerzona jest mowa nienawiści. Nie można obrażać i segregować ludzi – powiedziała Agata Kobylińska, działaczka społeczna

Zbigniew Rau odniósł się do zarzutów podniesionych na konferencji w siedzibie Rady Miejskiej.

-To przeciwko czemu jestem i będę, to sprowadza się do nauczania w polskich szkołach technik seksualnych, łącznie z masturbacją. I to wszystko. (…) Będę się o to starał, żeby w polskiej szkole na to miejsca w przyszłości nie było - powiedział wojewoda łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy