Powrót akcji po ośmiu latach przerwy
Łodzianie, którzy podróżują komunikacją miejską, mogą być zaskoczeni wlepkami łudząco przypominającymi naklejki informacyjne. Pojawiają się one od zeszłego miesiąca w różnych miejscach pojazdów, np. na szybach, biletomatach oraz nad drzwiami.Przyklejone karteczki zawierają intrygujące napisy, np. "Widzisz za oknem wybuch jądrowy? Przywiąż inwentarz żywy i poinformuj sąsiada” albo "Jadąc tramwajem, trzymaj się poręczy. W ogóle się trzymaj - życie to nie bajka".
Inicjatywa umieszczania tych osobliwych wlepek jest kontynuacją akcji, która miała miejsce osiem lat temu. Organizują ją prowadzący fanpage "Zawiera zawartość".
- Akcja w sumie nie ma celu, a na pewno nie takiego, który byłby główny. W przestrzeni publicznej rzadko wydarza się coś ciekawego. To wśród tej codziennej zwykłości chcieliśmy zrobić coś, co będzie niezwykłe. Co zmusi do spojrzenia na nowo na rzeczywistość, która nas otacza. W Łodzi, w Polsce i na świecie jest depresyjnie, a taka wlepka może nas oderwać od rutyny – informują organizatorzy.
MPK usuwa wlepki z tramwajów
Oryginalne hasła pojawiające się w przestrzeni publicznej mogą skłonić łodzian do chwili zastanowienia.
- Jeżeli przez moment ktoś zastanawia się, o co chodzi w hasłach zawartych na wlepkach albo sądzi, że naklejanie ich jest śmieceniem, to znaczy, że akcja działa i wyrywa ludzi z codzienności – dodają prowadzący fanpage „Zawiera Zawartość”.
O wypowiedź na temat tej inicjatywy poprosiliśmy również łódzkie MPK.
- W ostatnim czasie zauważyliśmy, że w niektórych pojazdach zaczęły pojawiać się tego typu naklejki. Pracownicy zostali poinformowani, aby podczas codziennych przeglądów zwracać na nie szczególną uwagę. Są one oczywiście natychmiast usuwane - informuje Piotr Wasiak, specjalista z Działu Promocji MPK Łódź.
Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć. Umieściliśmy w niej fotografie tych wlepek, które ostatnio pojawiły się w łódzkich pojazdach komunikacji miejskiej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.