Reklama

Reklama

Koronawirus bezlitosny dla budżetu miasta. W przyszłym roku Łódź zadłuży się na kolejne setki milionów [WIDEO]

Opublikowano: pon, 16 lis 2020 10:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska przedstawiła projekt budżetu miasta na rok 2021 oraz specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy mieszkańcom w jak trudnym położeniu znalazła się Łódź ze względu na pandemię wirusa.

Prezydent w oświadczeniu tłumaczy w jakim stanie są finanse miasta oraz jakie inwestycje mimo problemów będą kontynuowane, a z jakich zmuszona jest zrezygnować.

!reklama!

- To jest najtrudniejszy budżet w historii naszego miasta. Epidemia COVID 19 zmasakrowała budżety samorządów. Pozbawieni pomocy ze strony rządu musimy ciąć inwestycje i oszczędzać na wydatkach bieżących. Co gorsze, rząd nie jest w stanie przedstawić nam żadnych wiarygodnych informacji na temat przyszłorocznych dochodów, więc najgorsze być może jeszcze przed nami. Nikt nie wie ile potrwa epidemia i jakie będą jej ostateczne skutki – pisze w oświadczeniu Hanna Zdanowska.

Prezydent przedstawiła projekt budżetu Łodzi na 2021 r, zakładający dochody na poziomie 5 199 700 000 zł, i wydatki w wysokości – 5 493 100 000 zł. Oznacza to, że w kasie miasta zabraknie 293,4 mln zł.

Hanna Zdanowska wskazała na inwestycje, które będą kontynuowane w przyszłym roku. Zwróciła uwagę na te, na które pieniędzy miastu nie wystarczy.

- Mimo wyjątkowo trudnej sytuacji podjęłam także decyzję o kontynuowaniu największych, już rozpoczętych inwestycji i projektów, których przerwanie przyniosłoby miastu ogromne straty. Dlatego będziemy rewitalizować centrum i Księży Młyn, zmodernizujemy torowiska, kupimy nowe tramwaje, dokończymy inwestycje sportowe. Rozpoczniemy też modernizację ul. Wojska Polskiego – podkreśliła. 

Zwróciła uwagę na te przedsięwzięcia, na które pieniędzy miastu nie wystarczy.

- Jednocześnie musiałam zamrozić realizację wielu przedsięwzięć bliskich mojemu sercu, m.in. tych z Planu dla Osiedli. Było to bardzo trudne, ale jedyne możliwe rozwiązanie. Na szczęście, niektóre z nich, tak jak remont ulicy Obywatelskiej rozpocznie się zgodnie z planem – tłumaczyła w oświadczeniu. 

Prezydent zaznaczyła, że ma nadzieję iż wraz z rozwojem sytuacji będzie pojawi się możliwość powrotu do realizacji zawieszonych inwestycji. 

- Mam też nadzieję, że zakładając pozytywny rozwój wypadków, już w marcu będziemy mogli przyjąć poprawki do budżetu, dzięki czemu  powrócimy do wielu wcześniej planowanych inwestycji – wyraziła nadzieję prezydent Łodzi.

Swoją odezwę do mieszkańców prezydent zakończyła jednak optymistycznie.

- Szanowni państwo, Łódź w swojej historii przeżywała różne trudne momenty. Ze wszystkich wychodziliśmy zwycięsko. Jestem przekonana że i tym razem pokonamy zagrożenie jakie przyniosła całemu światu pandemia coronavirusa, a dzięki przygotowanej nowej strategii rozwoju miasta, będziemy jednym z tych miast, które jako pierwsze poradzą sobie z kryzysem.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.