Reklama

Reklama

Koronawirus już w każdym łódzkim szpitalu. Obecnie to 66 przypadków. Chorują pacjenci i personel

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koronawirus już w każdym łódzkim szpitalu. Obecnie to 66 przypadków. Chorują pacjenci i personel - Zdjęcie główne

Nie ma w Łodzi szpitala bez przypadku zakażenia Covid – chorują już nie tylko pacjenci, ale też personel (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W szpitalach na terenie miasta jest 66 przypadków zakażenia koronawirusem wśród pacjentów i personelu medycznego. Nie ma już placówki, bez odnotowanego zakażenia.

Reklama

Aż 25 osób w szpitalu im. Babińskiego, 19 w szpitalu im. WAM, 17 w Madurowiczu, po kilku zakażonych w Jonscherze i Pirogowie. O ile w Babińskim chorują pacjenci, to w Madurowiczu koronawirusa mają 3 pielęgniarki, w WAM aż 11 przypadków zakażenia to personel.

!reklama!

- Duża liczba zakażeń w na oddziale internistycznym szpitala Madurowicza wynika z faktu, że na tym oddziale wszyscy pacjenci są chodzący - spotykają się we wspólnej łazience, korytarzach i świetlicy, co sprzyja szerzeniu się zakażeń – wyjaśnia Urszula Jędrzejczyk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W Łodzi nie ma już szpitala, w którym od początku pandemii nie było przypadku koronawirusa pośród personelu i pacjentów. Na kwarantannę kierowanych jest coraz więcej osób.

- Mieszkańcy naszego miasta, którzy zostali skierowani do kwarantanny bardzo się niecierpliwią, że decyzji o takim odosobnieniu nie otrzymali od ręki dodaje Urszula Jędrzejczyk. – Nie rozumieją, że czasami jednego dnia mamy 300 osób, które trzeba do niej skierować. Każdą trzeba wpisać do odpowiedniego rejestru, zlecić jej badania, wystawić decyzję i wysłać ją zainteresowanemu mailem. A pracowników mamy tylu, co przed pandemią.

Tak było choćby w przypadku studentów Uniwersytetu Medycznego z obozu roku zerowego, którzy przyjechali do Łodzi z Zakopanego z dwoma przypadkami koronawirusa. Po przeprowadzonym śledztwie epidemiologicznym okazało się, że na kwarantannę trzeba skierować wszystkich uczestników wyjazdu – 130 osób.

Procedura informowania o decyzji przejścia na kwarantannę odbywa się najpierw drogą telefoniczną, a później odpowiednie dokumenty są przesyłane drogą mailową. W przypadku osób starszych, które nie mają dostępu do poczty elektronicznej, dokumenty wrzuca się do skrzynki na listy (po uprzednim powiadmieniu telefonicznym).

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy