Reklama

Reklama

Koronawirus Łódzkie. 600 osób przebywa w szpitalach z powodu Covid-19. Co ze szpitalem tymczasowym?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koronawirus Łódzkie. 600 osób przebywa w szpitalach z powodu Covid-19. Co ze szpitalem tymczasowym? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Koronawirus Łódzkie. W szpitalach z powodu Covid-19 przebywa obecnie około 600 osób. To zdecydowanie mniej niż w czasie drugiej i trzeciej fali koronawirusa. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podjął decyzję o zmniejszeniu liczby łóżek dla pacjentów z Covid-19 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu, który znów będzie leczył pacjentów niecovidowych. Co ze szpitalem tymaczowym w hali Expo w Łodzi?

Reklama

Koronawirus Łódzkie. W szpitalu w Zgierzu będzie mniej łóżek covidowych

Decyzja wojewody łódzkiego dotycząca szpitala w Zgierzu wchodzi w życie 1 czerwca. Szpital przywróci 285 miejsc do pierwotnej działalności sprzed epidemii dzięki czemu będzie tam możliwość realizacji świadczeń opieki zdrowotnej dla pacjentów niecovidowych.

!reklama!

Przywrócone zostaną specjalistyczne oddziały:

  • gastroenterologia,
  • laryngologia,
  • okulistyka,
  • neurologia,
  • neurochirurgia,
  • ginekologia i położnictwo,
  • chirurgia,
  • kardiologia,
  • nefrologia.
W szpitalu pozostanie nadal 165 łóżek covidowych, w tym 17 specjalistycznych i 12 respiratorowych. W czasie trzeciej fali udało się tu wyleczyć około 2,2 tys. osób.

Polecamy: Koronawirus w Łódzkiem. 24 nowe zachorowania, ponad 5 tys. mieszkańców województwa łódzkiego ma kwarantannę [raport 31.05.21]

Koronawirus Łódzkie. Co ze szpitalem tymczasowym w hali Expo w Łodzi?

Jednocześnie wojewoda łódzki wystąpił do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z wnioskiem o nieprzyjmowanie pacjentów przez szpital tymczasowy znajdujący się w hali Expo i przejście od 11 czerwca szpitala w tryb pasywny jako rezerwa strategiczna dla województwa łódzkiego na wypadek nagłego wzrostu liczby zakażeń i hospitalizacji. Personel medyczny ze szpitala tymczasowego wróci do leczenia w szpitalach województwa łódzkiego.

Przypomnijmy, że szpital tymczasowy był utworzony 25 listopada 2020 r, a uruchomiony 22 marca 2021 r. w szczycie trzeciej fali epidemii, kiedy dynamika wzrostu liczby hospitalizacji stała się ogromna i z dnia na dzień łóżka szpitalne przeznaczone dla pacjentów z Covid-19 szybko były zajmowane. Wojewoda łódzki oddelegował do pracy w szpitalu tymczasowym 158 osób. W tym czasie udało się wyleczyć tu blisko 500 chorych, zaś w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi ok. 4 tys. osób.

W szczycie trzeciej fali epidemii Covid-19 dla pacjentów w województwie łódzkim było przygotowanych 3870 miejsc. W efekcie przywracania świadczeń pozostaną 1602 łóżka dla pacjentów z Covid 19 na wszystkich poziomach, w tym niecały 1 tys. na II poziomie.

Polecamy: Szczepienia przeciwko Covid-19 w Łódzkiem. Jak szczepią się mieszkańcy poszczególnych powiatów województwa łódzkiego? [galeria]

Szczepienia przeciwko Covid-19 w Łódzkiem

Sytuacja epidemiczna w naszym województwie zdecydowanie się poprawia. Dlatego przywracamy łóżka do systemu opieki zdrowotnej. Priorytetem jest udostępnianie pacjentom tych miejsc, w których mogą być realizowane ważne dla nich świadczenia medyczne, które przez 3 fale COVID 19 były mocno ograniczone. Jednocześnie pamiętajmy, że jedyną drogą do tego, by ta sytuacja nie powtórzyła się jesienią są szczepienia. Dlatego zachęcam wszystkich - szczepmy się - mówi wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Do szczepień namawia także marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, który podkreśla, że to nie tylko troska o własne zdrowie, ale też o bezpieczeństwo najbliższych przyjaciół i współpracowników.

- To też bardzo dobra chwila na to, by powrócić do troski o własne zdrowie. Pacjenci w obawie przed covidem, odkładali badania. Profilaktyka jest bardzo ważna. Placówki medyczne są gotowe na przyjęcie pacjentów. W szpitalach wojewódzkich realizowany jest program profilaktyki onkologicznej, to jest bezpłatnych badań dla mieszkańców województwa łódzkiego – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

Podkreślmy, że pacjenci zakażeni Covid-19 nadal znajdą pomoc w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi oraz w szpitalach: w Zgierzu, Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim i Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy