Reklama

Reklama

Koronawirus w jednostce wojskowej w Łódzkiem. Podoficerowie mieli podwyższoną temperaturę i byli osłabieni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koronawirus w jednostce wojskowej w Łódzkiem. Podoficerowie mieli podwyższoną temperaturę i byli osłabieni - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 15 osób z kontaktu z zarażonymi przebywa na kwarantannie.

Reklama

Koronawirusa zdiagnozowano u dwóch podoficerów, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy (podwyższona temperatura i ogólne osłabienie). Po telefonicznej konsultacji ze szpitalem jednoimiennym w Łodzi, wykonali testy, które dały wynik pozytywny. W związku z tym 15 osób mających kontakt z zarażonymi zostało poddanych kwarantannie.

!reklama!

Grupa Zabezpieczenia Medycznego jednostki wojskowej w Sieradzu, na podstawie wywiadu, określiła grupę osób które w ostatnim czasie miały kontakt z zarażonymi. Następnie przesłała te informacje do Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Bydgoszczy. W tej sytuacji WOMP, działając na podstawie odrębnych przepisów, nałożył na wskazane osoby kwarantannę, wydając odpowiednie decyzje administracyjne.

Osoby poddane kwarantannie będą miały w dniach 3 i 4 sierpnia wykonane testy na obecność wirusa. W zależności od wyniku, kwarantanna zostanie przedłużona lub żołnierze powrócą do wykonywania swoich obowiązków służbowych.

Podjęto także działania profilaktyczne, polegające na odkażeniu i ozonowaniu pomieszczeń, w których przebywali zarażeni żołnierze. Koronawirusa zdiagnozowano również u jednego szeregowego. Żołnierz zaraził się przebywając na urlopie wypoczynkowym, a więc nie miał kontaktu z pozostałymi żołnierzami. Trójka chorych nie jest hospitalizowana, przebywają w domowej izolacji.

15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia wydała oświadczenie, w którym czytamy m.in.:

W wojsku wprowadzono zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego. Dotyczą one stosowania zasad higieny, ograniczenia lub wstrzymania udziału w szkoleniach oraz w imprezach masowych, ograniczenia lub całkowitego wstrzymania wyjazdów w rejony dużego ryzyka zachorowań, prowadzenia działań informacyjnych z zakresu profilaktyki. Dzięki temu przypadki zachorowań w Siłach Zbrojnych są marginalne i nie wpływają na zdolności bojowe Sił Zbrojnych - podkreśliła Beata Michalska Rzecznik Prasowy 15 SBWD.

Źródło: 15 SBWD

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy