Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Poczta Polska będzie zapobiegać panice

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koronawirus w Polsce. Poczta Polska będzie zapobiegać panice  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W najbliższych dniach Poczta Polska dostarczy do skrzynek Polaków prawie 15 mln ulotek informujących o tym, jak postępować w przypadku zetknięcia się z koronawirusem.  

Reklama

Sytuacja w związku z nowym wirusem grypy, który po raz pierwszy pojawił się w Chinach, jest dynamiczna. W ostatnich dniach zanotowano pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce. Starszy mężczyzna jest w hospitalizowany w szpitalu w Zielonej Górze. Wcześniej pojawiły się niepotwierdzone informacje o zarażonej kobiecie, która wróciła do Łodzi z Tajlandii. Władze zapewniają, że są przygotowane na dalszy rozwój wypadków. Choć nie można w tej chwili mówić o ogólnokrajowym wybuchu paniki, to jednak coraz częściej pojawiają się doniesienie o masowym wykupywaniu przez Polaków produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia.

!reklama!

W tej sytuacji jedną z kluczowych z punktu widzenia zachowania spokoju społecznego spraw jest informowanie o tym, jak ustrzec się zarażenia, a jeśli już do niego dojdzie – co w tej sytuacji zrobić. W tę akcję włączyła się Poczta Polska, która w najbliższych dniach dostarczy do Polaków 15 mln ulotek z informacjami o tym, jak postępować w przypadku zarażenia się koronawirusem. Dodatkowo, w placówkach pocztowych pracownicy rozdadzą 5 mln broszur klientom. We wszystkich oddziałach poczty zostanie też rozwieszonych 15 tys. plakatów informacyjnych.

- Poczta Polska aktywnie włączyła się w rządowe działania związane z informowaniem Polaków o koronawirusie. Wiele razy sprawdziliśmy się jako partner państwa w realizacji kluczowych dla społeczeństwa programów i działań. Posiadamy największą w kraju infrastrukturę, dzięki której docieramy do wszystkich gospodarstw domowych, zlokalizowanych nawet w najdalszych zakątach naszego państwa. Jako jedyna instytucja w Polsce możemy zapewnić sprawną i szybką dystrybucję rządowych ulotek dotyczących koronawirusa – mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej

Ulotki będą instruować o tym, jak powinniśmy zachować się w przypadku zetknięcia z chorobą. Znajdzie się też na nich opis pierwszych objawów, które mogą sugerować, że ktoś jest zarażony. W sumie będzie przygotowanych 25 mln tego typu materiałów. Trafią one nie tylko do gospodarstw domowych, placówek pocztowych, ale też będą dostępne m.in. na stacjach paliw, w oddziałach banków oraz firmach ubezpieczeniowych. W akcję informacyjną włączyły się zarówno największe spółki państwowe, jak też wiele mniejszych firm.

Źródło: mat. prasowe Poczta Polska

Więcej o koronawirusie przeczytasz też w artykule: Kto zatrzymał Świat? oraz w sekcji specjalnej Koronawirus.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy