Reklama

Reklama

Krajowy Plan Odbudowy. Czy Łódź otrzyma miliony na odbudowę swojej gospodarki po pandemii koronawirusa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krajowy Plan Odbudowy. Czy Łódź otrzyma miliony na odbudowę swojej gospodarki po pandemii koronawirusa? - Zdjęcie główne

Krajowy Plan Odbudowy. Na jaką pomoc może liczyć Łódź? Poseł Tomasz Trela napisał interpelację do premiera (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Polska gospodarka ma się powoli podnosić z kolan po pandemii koronawirusa. Mateusz Morawiecki przedstawił podczas konferencji prasowej założenia Krajowego Planu Odbudowy. O konkrety dotyczące Łodzi i regionu łódzkiego premiera Morawieckiego postanowił zapytać poseł Tomasz Trela z Lewicy.

Reklama

Tomasz Trela pyta o konkrety. Na jaką pomoc może liczyć Łódź?

W sobotę 27 lutego łódzki poseł Tomasz Trela zaprezentował treść interpelacji, której adresatem jest premier Mateusz Morawiecki.

!reklama!

W swoim piśmie Tomasz Trela podkreśla, że inwestycja w pięć podstawowych filarów (wydajność gospodarki, sektor zdrowia, transport, transformacja energetyczna i cyfryzacja) to krok we właściwym kierunku. 

Polecamy: Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ma już swoją Kartę Łodzianina. Podobnie jak 2 tysiące łodzian
Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej dodaje jednocześnie, że w trakcie konferencji prasowej padło sporo ogólnych stwierdzeń, które wymagają doprecyzowania. Stąd jego pismo, w którym kieruje do premiera Morawieckiego cztery pytania.

  • Na jaką pomoc może liczyć region łódzki i stolica regionu?
  • Ile pieniędzy zamierzają Państwo przeznaczyć na pomoc instytucjom zlokalizowanym w regionie łódzkim, jak i samej Łodzi?
  • Kto i w oparciu o jakie zasady będzie podejmował decyzje o ostatecznym wsparciu dla konkretnego podmiotu ubiegającego się o pomoc? 
  • W oparciu o jakie kryteria pomoc będą otrzymywały samorządy?

Czy Łódź zyska na Krajowym Planie Odbudowy? Piotr Cieplucha, Solidarna Polska: „W Łodzi powinniśmy się skupić na infrastrukturze i transporcie”

Piotr Cieplucha z Solidarnej Polski twierdzi, że założenia KPO uwzględniają zarówno sektor prywatny, jak i publiczny. 

- To środki europejskie, które w postaci grantów lub pożyczek będą oferowane firmom oraz samorządom - mówi.

Cieplucha podkreśla, że z pięciu wspominanych wyżej priorytetowych obszarów, samorządy będą mogły najbardziej skorzystać na pomocy skierowanej w inwestycje transportowe i infrastrukturalne. 

- Samorządy także biorą udział w konsultacjach, bo przecież to nie jest tak, że Krajowy Plan Odbudowy wziął się z próżni - zaznacza.

Polecamy: Maseczkomaty w Łodzi czekają na mieszkańców. Od soboty 27 lutego nakaz noszenia maseczek!

Jak na Krajowym Planie Odbudowy skorzysta Łódź?

Zdaniem naszego rozmówcy Łódź będzie mogła ubiegać się o wsparcie z Krajowego Planu Odbudowy. 

- W pierwszej kolejności w Łodzi powinniśmy się skupić na infrastrukturze i transporcie. Ważne są też ochrona środowiska, energetyka oraz innowacja i cyfryzacja różnych dziecin życia. To właśnie te obszary mają stymulować rozwój gospodarczy w Polsce.

Piotr Cieplucha w Krajowym Planie Odbudowy widzi także szanse na zatarcie różnic pomiędzy Polską a czołowymi europejskimi gospodarkami. 

- Nasza sytuacja gospodarcza jest nie najgorsza na tle Europy. Jeśli więc dobrze wykorzystamy ten moment, to moim zdaniem uda nam się szybciej dogonić europejskich liderów - kończy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy