Reklama

Reklama

Krakowski Salon Poezji w Teatrze Nowym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krakowski Salon Poezji w Teatrze Nowym - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na kolejne spotkanie w ramach Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi zaprasza Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka.

Reklama

Krakowski Salon Poezji w Teatrze Nowym

Tym razem usłyszymy wiersze: Szymona (Saleka) Dratwy, Rwy Kwiatkowskiej, Lulka Dudelczyka,  Rachmili Bryks, Alice de Buton oraz prozę Oskara Rosenfelda i Abrama Icchaka Łaski. Poezję czytać będą: Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski oraz aktorzy Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiedzialność przyjęli Iza Połońska - śpiew, Leszek Kołodziejski - akordeon, Robert Stefański - klarnet.
Scenariusz: Katarzyna Mańko i Maciej Wojtyszko

Poeci z Litzmannstadt Ghetto/ 1 września / godz. 12:30 /
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi/ Duża Sala / ul. Więckowskiego 15

Krakowski Salon Poezji powstał z inicjatywy Anny Dymnej w styczniu 2002 roku w Krakowie. W kolejne niedziele znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka w wykonaniu wybitnych instrumentalistów, wykonywana na żywo.
Do tej pory odbyło się niemal 500 takich spotkań, w których wystąpili m.in. Magdalena Cielecka, Anna Seniuk, Anna Dymna, Maja Ostaszewska, Jan Englert, Gustaw Holoubek, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz i Andrzej Seweryn.

Krakowski Salon Poezji bardzo szybko stał się cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł jednak najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ zainteresował środowisko teatralne całego kraju. Salony Poezji powstały m.in. także w Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Poznaniu oraz za granicą: w Dublinie, Montrealu, Sztokholmie, Wiedniu i Wilnie. Okazało się, że istnieje olbrzymia liczba admiratorów poezji, dla których taki rodzaj kontaktu z nią to prawdziwe przeżycie i święto.

Krakowski Salon Poezji w Łodzi zainaugurowany został dwa lata temu, 15 października 2017 r. w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Gościem honorowym była Anna Dymna.

Spotkania odbywają się w wybraną niedzielę, raz w miesiącu, o godzinie 12:30. W Salonie spotkają się zarówno aktorzy Teatru Nowego oraz innych łódzkich teatrów. Gościnnie występują wybitne postaci sceny z całej Polski, a czytaniu poezji towarzyszy muzyka w wykonaniu studentów i wykładowców Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Łódzki Salon zagościł w różnych miejscach, m.in. w Muzeum Sztuki, Akademii Muzycznej, Muzeum Miasta Łodzi, Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych oraz Radiu Łódź.  


Źródło: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy