Reklama

Reklama

Kształcenie w czasach pandemii. Politechnika Łódzka rozpoczyna rok akademicki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kształcenie w czasach pandemii. Politechnika Łódzka rozpoczyna rok akademicki - Zdjęcie główne

Kształcenie w czasach pandemii. Politechnika Łódzka rozpoczyna rok akademicki TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Politechnika Łódzka rozpoczęła nowy rok akademicki. To już 76. rok działalności jednej z najlepszych uczelni w Polsce.

Reklama

Politechnika Łódzka na czele prestiżowych rankingów

Politechnika Łódzka może się poszczycić wysokimi miejscami w poszczególnych kategoriach rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. PŁ zajęła m.in. 4 miejsce wśród wszystkich uczelni technicznych oraz 3. miejsce w Polsce pod względem innowacyjności. 

Nic zatem dziwnego, że chętnych, by studiować na Politechnice w Łodzi nie brakuje. PŁ na 9 wydziałach kształci ponad 13 000 studentów. W rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 kandydaci mieli do wyboru aż 51 kierunków, wśród nich 14 w języku angielskim i 1 w języku francuskim. 

!reklama!

Jedna uczelnia, 45 krajów

Podobnie, jak w latach ubiegłych, najwięcej kandydatów zgłosiło się na kierunki informatyczne. Przykładowo na kierunek Computer Science przypadało aż 14,2 zgłoszeń na 1 miejsce. 

Mimo pandemii koronawirusa, uczelnia odnotowała aż 57% wzrost liczby aplikacji , które przesłali kandydaci z 45 krajów świata. Ponad 25% wszystkich zagraniczych zgłoszeń przyszło z Ukrainy, a 12% z Białorusi. Tegoroczną nowością jest duża liczba aplikacji kandydatów z Nigerii - ponad 8%. O studiach na PŁ marzą także młodzi ludzie m.in. z Kazachstanu, Rosji, Tanzanii, Etiopii, Zimbabwe, Togo, Kolumbii czy Sri Lanki.

Uczelnia kontynuuje także swój udział w programie Erasmus+, z którego w tym roku do Łodzi przyjechało 150 studentów, głównie z Hiszpanii, Portugalii i Francji.

Kształcenie w czasach pandemii

Władze Wydziałów PŁ podjęły decyzję, że zajęcia dydaktyczne będą realizowane hybrydowo. To oznacza, że część zajęć odbędzie się na terenie uczelni w bezpośrednim kontakcie z nauczycielami akademickimi, a pozostałe zajęcia, takie jak wykłady, ćwiczenia, seminaria i projekty niewymagające wykorzystania aparatury pomiarowej, będą prowadzone zdalnie.

Z kolei zajęcia realizowane w bezpośrednim kontakcie z prowadzącymi zajęcia na terenie uczelni będą organizowane zgodnie z obowiązującymi decyzjami, zaleceniami i wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz zarządzeń i komunikatów PŁ.

Do akademików wraca życie

Warto podkreślić, że mimo pandemii koronawirusa, studenci bardzo chętnie aplikowali na miejsca w akademikach. Jak się dowiedzieliśmy, zainteresowanie pokojami przerosło nawet możliwości uczelni. 

Jak wytłumaczyć tak wielkie zainteresowanie mieszkaniem w domach studenckich? Największą zaletą takiego rozwiązania jest niemal nieistniejący okres wypowiedzenia, gdyż akademiki opłaca się w cyklu miesięcznym. W niepewnych czasach studenci bardzo sobie cenią możliwość ewentualnej rezygnacji z miejsca noclegowego bez dodatkowych opłat. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy