Reklama

Reklama

Łamanie kwarantanny się nie opłaca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łamanie kwarantanny się nie opłaca - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzcy policjanci, już od kilku tygodni systematycznie odwiedzają osoby, które objęte zostały obowiązkiem kwarantanny. Funkcjonariusze przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności sprawdzają, jak realizowany jest ten wymóg w praktyce. Niestety ciągle zdarzają się przypadki skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, co ma swoje odzwierciedlenie w nakładanych karach.

Reklama

6 kwietnia 2020 roku Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi wydał trzy decyzje nakładające kary finansowe dla osób nieprzestrzegających nowych obostrzeń, w tym zasad poddania się kwarantannie. 

!reklama!

Sankcjami tymi objętych zostało trzech mężczyzn, którzy w sposób rażący naruszyli obowiązujące przepisy i nie zastosowali się do wymogu pozostania w domu, bądź zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej zgodnie z zaleceniami służb.

Popełnione naruszenia polegały na bezzasadnym oddalaniu się z miejsca zamieszkania, prowadzeniu prac porządkowych na terenie ogólnodostępnym, bądź otwarcia obiektu użyteczności publicznej pomimo zakazu.

Łączna wysokość kar nałożonych przez inspektora sanitarnego opiewa na kwotę 25 000 złotych.

Policjanci apelują! Pozostańmy w domu i stosujmy się do ograniczeń jakie wprowadzone zostały na terenie naszego kraju. Tylko odpowiedzialna i zdyscyplinowana postawa uchronić może nas i osoby dla nas najbliższe przed zakażeniem koronawirusem.

Pamiętajmy! Nie przestrzeganie zasad kwarantanny narazić nas może na poważne konsekwencje, również finansowe.

źródło: Policja Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy